nahoru

Prezident je zcela zdráv a další zaručené informační podpultovky, ve kterých si Češi libují

mc 17. prosince 2021 • 20:00
• foto: 
ČTK; Koláž reflex.cz

Dezinformace vládnou světu a Češi jsou k nim zjevně obzvlášť náchylní. Fámy, klepy a konspirace mají v našich zemích také dlouholetou historii. Pojďte se s námi v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv podívat, jaké „informační“ podpultovky už jsme si vymysleli a následně jim i uvěřili.

Snad první dochovaná dezinformace na našem území pochází z 15. století, kdy se rozšířily fámy o náhlé smrti krále Ladislava zvaného Pohrobka. Ten zemřel na leukemii, ale mnozí ještě dlouhá staletí spekulovali, že byl otráven. Přeborníkem v alternativním přístupu k informacím se ovšem stali komunisté, jejichž mandelinku jen tak něco nepřekoná... Tedy snad jen krom následujících: Do Česka míří invaze uprchlíků! Evropská unie nám zakáže zabíjačky! V očkovacích centrech umírají spousty lidí na vakcínu proti covidu! Miloš Zeman je stále zdráv, pouze nemá chuť k jídlu...

Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka, které najdete ve videu v úvodu článku.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.