nahoru

České volby vol. 2. Tohle si volíme v novém tisíciletí

mc 2. října 2021 • 09:30
ODS a ČSSD začaly spolupracovat už v roce 1996. Tehdy je k tomu však přiměl prezident Václav Havel, aby došlo k vyřešení povolebního patu.
• foto: 
ČTK

Svobodné volby politiků si „užíváme“ už přes 30 let. V minulém díle jsme si ukázali ty nejzajímavější momenty z devadesátých let a teď se podíváme na ty z nového tisíciletí. Pojďte se s námi v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv podívat na zkázu české pravice, kterou odstartoval Václav Klaus už dva roky před miléniem.

Psal se rok 1998 a do té doby voliči favorizovaný pravicový lídr Václav Klaus spolu s předními osobnostmi burcoval lid proti zhoubnému nástupu levice. Tu zhoubnou levici představovala především ČSSD a její tehdejší předseda Miloš Zeman. K volbám tehdy přišlo dnes těžko uvěřitelných tři čtvrtě národa a ČSSD obdržela téměř dva miliony hlasů, o čemž si dnes může leda tak nechat zdát. Po volbách se však stalo nemyslitelné. ten pravicový Václav Klaus podepsal s tím levicovým „zhoubným“ Milošem Zemanem Opoziční smlouvu... Jaký to mělo vliv na českou pravici? A jak svůj krok po letech Klaus zhodnotil?

Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka, které najdete ve videu v úvodu článku.

mc


Klíčová slova: volby, Události Luďka StaňkaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.