nahoru

4 exkluzivní tipy na dotace pro firmy. Které dotace by si vaše firma neměla nechat ujít?

Prezentace klienta 20. května 2021 • 00:00
ECS Nissan Leaf
ECS Nissan Leaf
• foto: 
European Customs Services, s.r.o.

Vybrali jsme pro vás 4 firemní dotace z EU. Základní podmínkou, přes kterou nejede vlak, je, aby se podpořený projekt realizoval mimo Prahu. S některými dotačními tipy mimo jiné zrekonstruujete provozovnu a brownfield!

Zatočte s vysokými účty

S dotačním programem Úspory energie můžete provozovnu zateplit a vyměnit v ní okna. Je možné i zmodernizovat osvětlení či zrekonstruovat rozvody elektřiny, plynu a tepla. Dokonce lze zrekonstruovat brownfield na nízkoenergetický podnikatelský objekt. Podporovaných projektů je přitom celá řada. Podpora se pohybuje od 500 tis. Kč do 200 mil. Kč.

Svezte se na vlně datových center

Cloudové služby hýbou světem. Vyvíjíte software, nebo vás láká vybudování vlastního datového centra? Toto vysoce perspektivní podnikání podporuje dotační program ICT a sdílené služby. Z až 30 mil. dotace uhradíte náklady na mzdy nových pracovníků, pořízení hardware a software, nájem kancelářských prostor, pozemků a budov. S dotací zaplatíte i za služby poradců a expertů.

Dotace na výzkum a vývoj

Potřebujete zrekonstruovat, nebo vybudovat výzkumné středisko, či prototypovou dílnu? S dotací Potenciál je přitom jedno, jestli se projekt bude realizovat ve stávajících prostorách, či v nově budovaných. Máte už tato střediska zařízená, ale hodila by se vám dotace na materiál a výzkumné pracovníky? Zajímejte se o program Aplikace.

 

Víte, že Operační program podnikání a inovace (OP PIK) v průběhu roku 2021 skončí? Pro období 2021–2027 ho nahradí Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). Českým firmám se plánuje rozdělit bezmála 80 mld. Kč.

 

European Customs Services nakoupil elektromobily díky EU

European Customs Services, s.r.o. postupně obnovuje vozový park i s ohledem na životní prostředí a nové technologie a její projekt Nákup elektromobilů a nabíjecích stanic je spolufinancován OP PIK Nízkouhlíkové technologie - Elektromobilita IV. Výzva.

European Customs Services, s.r.o.  pořídil 4 elektromobily, aby šetrněji využíval energetické zdroje a podílel se tak na snížení uhlíkové stopy v rámci dopravy. Vedle tohoto ekologického dopadu společnost po 20 měsících provozu také hodnotí pozitivně i snížené náklady na provoz a údržbu vozidel. Společnost tímto krokem nepřispívá jenom k ochraně životního prostředí, ale také k osvětě veřejnosti o možnostech využívaní ekologické automobilové dopravy. Maximální uznatelné způsobilé výdaje činily 1 178 985 Kč. Dotace dosáhla částky 648 441,75 Kč.

Datum realizace od podání žádosti po platby dodavatelům březen - květen 2019

. .Foto .