nahoru

Má to 2 tuny a roztomile to dovádí v bahně... Skrytá kamera natočila unikátní video vzácného nosorožce

-bam-, ČTK 2. července 2020 • 17:20
Video se připravuje ...
Vzácný nosorožec jávský dovádí v bahně
• video: 
Twitter

Kamera skrytá v džungli na největším indonéském ostrově zachytila vzácného nosorožce jávského, jak si užívá veselou lázeň v bahně. Tito velcí býložravci jsou kriticky ohroženi, ve volné přírodě jich zbývá už pouhých 72, napsala dnes agentura Reuters.

Snímky nosorožce, který se povaluje v bahnitém jezírku v tropickém pralese, na twitter umístila indonéská ministryně pro životní prostředí. Vysvětlila zároveň, že chladná voda pomáhá velkému savci regulovat tělesnou teplotu a bahno chrání jeho kůži před parazity a hmyzem.

Nosorožec na videu je podle odhadů sedmiletý samec, kamera ho zachytila u úpatí vodopádu v národním parku Ujung Kulon, který leží v nejzápadnějším cípu ostrova Jáva.

Nosorožci jávští dříve žili na území severovýchodní Indie a jihovýchodní Asie. Posledních 39 samců a 33 samic nyní žije pouze v parku Ujung Kulon. Patří mezi nejvíce ohrožené druhy nosorožce. Na pokraj vyhynutí tyto býložravce dohnal hlavně nelegální lov a vysoká poptávka po jejich rozích, které se na černém trhu prodávají za vysoké částky.

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.