nahoru

Události Luďka Staňka: Na koho zaklekneme a na koho ne. Neskutečné praktiky českých finančních úřadů

red 28. června 2020 • 10:55
Události Luďka Staňka: Na koho zaklekneme a na koho ne. Neskutečné praktiky českých finančních úřadů
foto: Mall TV

Určitě už jste si v poslední době párkrát řekli, že Česká republika je už definitivně v řiti, a možná jste to i mysleli vážně. Dnes si ukážeme, že to je ještě trochu horší.

Předvolební mantra Andreje Babiše zněla takto: Daně nezvyšovat, ale důsledně vybírat. Daně se tady vybíraly tak efektivně, že to češtinu obohatilo o nové slovo: Zakleknout. To si vzal k srdci třeba Finanční úřad ve Valašském Meziříčí. Tam reportéři Televize Seznam zjistili, že zaměstnanci jsou hodnoceni podle výsledků, rozuměj třeba počtu dražeb nebo podnikatelů, na které zakleknou.To je podobné, jako kdyby američtí policisté byli hodnoceni podle toho, kolik lidí zastřelí.

A naopak jsou i tací, na které se zakleknout nemá. A když na to zaměstnanci upozornili, nic se nedělo. Ba co hůř, mohli riskovat stíhání za křivé obvinění. Ano, Česko se nachází... víte kde. Smrdí to tu, ale jsme v tom všichni spolu.

red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.