Video placeholde
Tenisky Vasky vybírají peníze na serveru Hithit
Tenisky Vasky vybírají peníze na serveru Hithit
Tenisky Vasky vybírají peníze na serveru Hithit
Tenisky Vasky vybírají peníze na serveru Hithit
Tenisky Vasky vybírají peníze na serveru Hithit
9
Fotogalerie

Zlínští obuvníci bodují na internetu. Od fanoušku vybrali za den milion korun, druhý se blíží

Na crowdfundingovém portálu Hithit.cz padl další rekord. Zasloužila se o něj česká firma Vasky s kampaní na kožené tenisky, kterou fanoušci už během prvního dne podpořili částkou přesahující jeden milion korun. Milionovou hranici pokořila ještě o něco rychleji než dosavadní rekordmani DVTV.

Vasky jsou zlínská obuvnická značka, která je na trhu pátým rokem. Za tu dobu se jí podařilo prodat téměř 30 000 párů bot. Teprve nyní se ale rozhodla představit první model tenisek. O podporu zákazníků se rozhodla požádat prostřednictvím kampaně na crowdfundingovém serveru Hithit, kde lze tenisky zakoupit v předprodeji za nejnižší možnou cenu.

„Nás těší, že se jednání s Vasky podařilo dotáhnout, značku známe dlouho, sami jejich boty nosíme. A podobné závody, kdo vybere na Hithitu první milion, nás samozřejmě baví,” říká s úsměvěm spolumajitel Hithitu Pavel Eichler.

Přípravy nových tenisek trvaly více než jeden rok. „Byla to dlouhá cesta. Jako obvykle jsme začínali u prázdných skiců, kam jsme si nakreslili asi 20 různých návrhů. Postupně se nám začala nová silueta boty formovat a my mohli začít zajišťovat výrobu a nové materiály. Jsem rád, že jsme se dobrali do finále. Sám naše tenisky už nějaký čas testuju a musím říct, že jsou takové, jak jsem si je představoval: pohodlné, minimalistické a naše,” pochvaluje si nové tenisky dvaadvacetiletý zakladatel firmy Václav Staněk.

Cílové částky 450 000 korun se Vasky povedlo dosáhnout už během prvních pár hodin od spuštění kampaně. Netrvalo dlouho a došlo i na milionovou hranici. „Podpora přispěvatelů je neuvěřitelná a velmi si jí vážíme. Za 25 hodin se nám podařilo vybrat jeden milion korun, čímž jsme posunuli hranice českého crowdfundingu zase o kousek dál. Mám radost, že je kampaň úspěšná a že je o českou výrobu takový zájem,” říká Václav Staněk.

Jelikož si nové tenisky Vasky lze předobjednat až do 23. 7., je dost možné, že se dočkáme ještě dalších rekordů. Po dosažení jednoho milionu korun firma Vasky fanouškům věnovala nové extra odměny v podobě variant tenisek v bílém nebo elegantním hnědém odstínu. Dalším milníkem je částka 2 miliony korun. „Jestli dosáhneme dvou milionů, přidáme siluetu tenisek do našeho konfigurátoru. Zákazníci si pak budou moci do budoucna navrhovat tenisky podle svých představ,” dodává marketingový ředitel Jan Kočenda.