Mějte hypotéku jistou, až pak hledejte byt ke koupi | Reflex.cz
nahoru

Mějte hypotéku jistou, až pak hledejte byt ke koupi

Prezentace klienta 30. března 2020 • 00:00
• foto: 
Shutterstock

Zvažujete nákup nemovitosti skrze hypoteční úvěr, ale nejste si jistí, zda získáte hypotéku? Pak není nic jednoduššího, než využít Hypotéku dopředu od Wüstenrot. Poté, co budete mít finance schválené, máte rok na to v klidu si vybrat nový domov podle vašich představ.

Situace na hypotečním trhu není jednoduchá. Nabídka mnohonásobně převyšuje poptávku, kupující tlačí čas. Pokud chtějí nákup financovat hypotečním úvěrem, jehož vyřízení a schválení není ze dne na den, může se stát, že byt mezi tím koupí někdo jiný. Ideálním řešením je tak mít hypotéku schválenou ještě dříve, než s výběrem nemovitosti vůbec začnete.

Nákup nemovitosti jako s hotovostí

Finanční skupina Wüstenrot nabízí produkt, který dává klientům dostatek času na výběr vysněného bydlení. S Hypotékou dopředu mají totiž po schválení úvěru celý rok na hledání toho pravého bydlení. „Najít vhodný byt a navíc v lokaci, která se nám líbí, může být náročné. A když už ho klient najde, nechce si ho samozřejmě nechat tzv. protéct mezi prsty. Pro začátek je tak dobré, když přesně ví, s jakým finančním obnosem může disponovat. Tedy na jak vysokou hypotéku dosáhne. Vybrat si tak může podle svých preferencí a nemusí brát nějaký byt jen proto, že je právě k mání,“ uvádí Marian Holub ze společnosti Wüstenrot a pokračuje: „A přesně toto nabízí produkt Hypotéka dopředu od Wüstenrot. Finance totiž získáte ještě předtím, než si byt nebo dům vyberete. A to s ročním předstihem. Díky tomu, že máte předem schválený úvěr, se dostáváte i do výhodnější pozice při vyjednávání s prodávajícími či realitními kancelářemi. Hypotéka dopředu je pro vás zkrátka jistotou, že na koupi máte zajištěné finance.“

Foto Shutterstock

Okamžitá platba zálohy

Hypotéka dopředu klientům také garantuje, že mohou bez obav složit zálohu a po umožnění čerpání hypotéky doplatit zbytek ceny. Což je další velké plus produktu. „Vyhnete se tak například problémům, kdy prodávajícímu složíte rezervační zálohu a až poté byste šli vyřizovat hypotéku. Pokud by vám pak banka hypotéku neschválila, o zálohu byste přišli,“ uzavírá Holub.

Jak zažádat o Hypotéku dopředu?

1. Klient požádá o hypotéku bez vybrané nemovitosti.

2. Wüstenrotu doloží pouze podklady ke svým příjmům, výdajům domácnosti a případně doplňující informace pro tzv. scoring.

3. Wüstenrot posoudí klientovu bonitu a předloží mu k podpisu smlouvu se schváleným maximálním úvěrovým rámcem.

4. Klient má 12 měsíců na vyhledání nemovitosti.

5. Po nalezení vhodné nemovitosti klient Wüstenrotu předloží standardní dokumenty k nemovitosti (např. ocenění, výpis z katastru, kupní smlouvu apod.).

6. Wüstenrot umožní klientovi vyčerpat peníze z poskytnuté hypotéky.

 

Více informací o Hypotéce dopředu získáte na www.W.cz nebo u finančních poradců Wüstenrot.

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější