nahoru

Boj o senát: Vítači migrantů, klimaalarmisté i jiní rudo-zelení kádři tlačí Hampla. Zlatá Němcová!

Oldřich Tichý 9. října 2020 • 09:10
Boj o senát: Vítači migrantů, klimaalarmisté i jiní rudo-zelení kádři tlačí Hampla. Zlatá Němcová!
foto: CNC/Jakub Poláček, Martin Přibyl

Soupeř Miroslavy Němcová v boji o senátní křeslo Václav Hampl si na sociálních sítích zaplatil před víkendovým rozhodujícím kolem inzerát, v němž se chlubí, kdo všechno ho podpořil. Děkuji mu za to. Jako někdejší volič ODS sice považuji Němcovou za jeden ze symbolů úpadku a ideové dezerce ODS z pravé strany politického spektra, nicméně po zhlédnutí Hamplových podporovatelů říkám veřejně: Němcová do senátu!

Minulý týden jsem před prvním kolem senátních voleb zařadil Miroslavu Němcovou, která se uchází o hlasy voličů v centru Prahy a části přilehlého okolí, mezi sedm nejprovařenějších kandidátů. V článku Politické ojetiny, neziskoví upíři a pohaslé hvězdy si můžete přečíst, co mne k tomu vedlo. Aniž bych na tomto svém názoru cokoliv změnil, musím říct, že i přes všechny výhrady je teď Němcová v souboji s Hamplem mým favoritem. Většina lidí, jejichž podporou se její soupeř chlubí v placených inzerátech, představuje v mých očích čistokrevné rudo-zelené zlo klimatického, genderového, sociálně-inženýrského progresivismu.

Aspoň pár příkladů za všechny.

Bratři Jan a Pavel Čižinští jsou esencí mixu klimatického alarmismu (v Praze 7, kde Jan starostuje, je už přes rok vyhlášen stav klimatické nouze, aniž by to cokoliv znamenalo) a arogantního papalášství, s nímž rozhodují o osudech desítek tisíc lidí (v Praze 1, kde starostoval Pavel, dostali do skutečné nouze všechny řidiče, kteří musejí objíždět Smetanovo nábřeží přeměněné na nevyužívanou pouliční kavárnu). Nejviditelnější, ale zdaleka ne jediné úlety. Do party k nim zapadá pražská radní Hana Třeštíková.

V klimatickém alarmismu je pevně ukotven také Petr Doubravský. Student, ekologický a levicový aktivita je v Česku mluvčím a jedním z iniciátorů studentských stávek za klima. Greta Thunberg forever!

Senátoři Marek Hilšer a Václav Láska se tváří jako ti největší zastánci demokracie, lidských práv a plurality názorů, ovšem pokud zvítězí ten jejich. Například před volbou členů Rady České televize neměli problém sepsat petici, která měla připravit o možnost kandidovat mezi radní ekonomku Hanu Lipovskou.

Socioložka Jiřina Šiklová je zakladatelkou genderových studií v Česku, nezisková organizace Gender Studies je její dílo. Jste proti přílivu uprchlíků? Podle Šiklové je to nedostatkem vzdělání a myšlenkovou zakořeněností v dobách komunismu. Ona sama podepsala chartu a pracovala v disentu, nicméně před tím byla dvanáct let členkou KSČ.

Vstřícnost vůči běžencům propaguje i Jaroslav Miko, který založil iniciativu Češi pomáhají. S migraci má zkušenosti z první ruky – stejně jako řada jiných českých Romů odešel i on na nějaký čas zkusit štěstí do Kanady a Anglie. Ale už je zpátky.

Inzerát, který si zaplatil senátní kandidát Václav Hampl Inzerát, který si zaplatil senátní kandidát Václav HamplFoto Facebook

Pokračovat by šlo dál a dál, ale bylo by to zbytečné – voličům, kteří v Praze obvykle většinově tíhnou spíš k pravicovému vidění světa, by to mělo stačit. Ostatně už v prvním kolem dostala Němcová 48,56 % hlasů, zatímco druhý Hampl jen 20,49 %. Tak snad to dobře dopadne. Můj hlas by za této situace měla Němcová jistý, i když by to byla jen volba menšího zla. Stejně budu volit i ve svém kladenském obvodě. I tam považuji jednoho z kandidátů za tak nepřijatelného, že to půjdu hodit jeho soupeři, i když k němu mám tisíc výhrad. Volby už jsou někdy takové a je lepší volit alespoň takto, než nevolit vůbec a pak si třeba vyčítat, že ze dvou zel vyhrálo to větší.

Takže jděte volit. A když už nemůžete volit srdcem, volte aspoň rozumem!
Volby 2020

Kandidáti do Senátu Jak volit do Senátu Výsledky voleb do Senátu Výsledky voleb do krajů

Kompletní informace k senátním a krajským volbám 2020. Přinášíme přehledy kandidátů, rady jak si zařídit voličský průkaz, jak se stát členem volební komise a nebo jaké pravomoci má Senát. Může vás zajímat také přehled budoucích voleb

 

 

 

 

 

 


Diskuse ke článku