Volby 2019 | Strana, která vytrolila eurovolby: Milion od státu si nespravedlivě rozdělíme, teď chceme Senát i radnice | Reflex.cz
nahoru

Strana, která vytrolila eurovolby: Milion od státu si nespravedlivě rozdělíme, teď chceme Senát i radnice

Martin Bartkovský27. května 2019 • 13:20
Youtuberka Sejroška alias Lucie Schejbalová komentuje úspěch její strany ANO, vytrollíme europarlament
• video: 
Sejroška

S obvyklým pozdravem „čuste draci“, kterým youtuberka Sejroška alias Lucie Schejbalová zdraví své fanoušky, nyní začíná exkluzivní video pro Reflex, kterým reaguje na úspěch své strany ANO, vytrollíme europarlament. Ta ve volbách do evropského parlamentu získala  1,56 % hlasů a díky tomu jí náleží příspěvek od státu. Ten činí 1 111 380 korun, což při téměř nulových nákladech dělá z recesistické strany byznysový model roku. Podívejte se na video, jak sama lídryně Sejroška komentuje výsledky eurovoleb a nastiňuje další plány.

„Je to úžasná zkušenost, ale musím přiznat, že jsme trochu zklamaní, protože jsme chtěli 8 mandátů,“ začíná svůj komentář k volebním výsledkům Lucie Schejbalová alias lídryně Sejroška. Ta zaujala v předvolebních debatách především svými výroky o zřízení třetí kvality potravin pro Slovensko a Maďarsko či o povinnosti restaurací dávat ke každému jídlu okurkový salát zdarma.

Shrnutí: Nejsilnější v Europarlamentu budou euroskeptici Farage a Salvini, velká…

„Teď jsou naším cílem senátní volby a chtěli bychom mít trolla i v každé obci. Co se týče těch prachů, tak něco dáme na to hnutí, aby to šlapalo dál, a zbytek si nespravedlivě rozdělí všichni funkcionáři,“ nastiňuje Schejbalová další plány svého hnutí.

Za svůj úspěch vděčí strana ANO, vytrollíme europarlament jednak vtipné kampani, která zaujala protestní a recesistické voliče a také svému názvu, který podle politologů mohl zmást některé voliče hnutí Andreje Babiše.

Array
Evropské volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
ANO
21,18 %
21,18 %
502 343 hlasů
ODS
14,54 %
14,54 %
344 885 hlasů
Piráti
13,95 %
13,95 %
330 844 hlasů
STAN+TOP
11,65 %
11,65 %
276 220 hlasů
SPD
9,14 %
9,14 %
216 718 hlasů
Sečteno 100 %
Účast 29 %

Kromě tradičních stran dosáhlo na státní příspěvek vedle recesistické strany ještě politické hnutí HLAS Pavla Teličky, které získalo více než půl druhého milionu. Největším propadákem je ČSSD, která svým výsledkem dosáhla jen na necelé 3 miliony korun, přitom jejich kampaň stála 11 milionů. Na státní příspěvek v eurovolbách dosáhne ta strana, která získá přes 1 % všech hlasů. V tomto případě je jí poté vyplaceno 30 Kč za každého voliče. Stranu youtuberky Sejrošky tedy volilo přesně 37 046  voličů.

Ve správný okamžik na správném místě aneb Skvělé fotky, které vás zaručeně pobaví
Gopnici: Alkohol, násilí a primitivismus aneb To nejhorší, co můžete vidět v Rusku
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhly v Česku volby do Evropského parlamentu. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci mohli ovlivnit volby v Česku? A jak volby 2019 dopadly? Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Boris Johnson: Jedni ho budou zuřivě nenávidět, druzí adorovat. Propast mezi nimi se bude jenom prohlubovat
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější