ODS má nosné téma! V hospodách se zas bude kouřit! | Reflex.cz
nahoru

ODS má nosné téma! V hospodách se zas bude kouřit!

Jiří X. Doležal23. dubna 2017 • 09:00
Zákaz kouření.
Zákaz kouření.
• foto: 
pixabay

Bez nejmenší ironie musím zkonstatovat, že se ODS podařilo najít skutečně pravicové téma. Téma, kdy neomarxisté z ČSSD rozhodli za občany, zda si budou nebo nebudou smět ke kafi zapálit. Postavit se tomu je jednak opravdu pravicové, a druhak skutečně chytlavé.

Jsem kuřák a plně podporuji trend, kdy se více a více hospod, kaváren a restaurací stává nekuřáckými proto, že to vyhovuje jejich klientům. Myslím si ovšem, že dokonce ani zdraví není univerzální hodnota, a že mi stát do toho, zda žiju nebo nežiju zdravě, prostě nemá co kecat. A že tedy, vedle trhem způsobeného zvyšování nekuřáckých podniků, je naprosté zvěrstvo zakazovat lidem, kteří se chtějí scházet v hospodách a kavárnách a kouřit u toho, aby se této kratochvíli směli oddávat.

 

Stát je delegovaná pravomoc svobodných občanů, ne socialistický (nebo monarchistický či autokratický) tatíček, který laskavě rozhoduje o tom, co je pro jeho poddané dobré, a čeho je má uchránit. Nejsem zvědavý na to, aby mne nějaký státní úředník chránil před tím, že si chci prohánět průdušky takákovým kouřem. Zákaz kouření v k tomu určených veřejných místnostech - kuřáckých kavárnách, případně kuřáckých klubech s kavárnou, je jedno, jak se to nazve - je základním zásahem do lidských práv. Argument nekuřáků, že je kouř obtěžuje, je v místnosti určené pro kuřáky úplně směšný - jako kdyby v tramvaji někdo protestoval, že na sedadlech pro invalidy sedí invalidé a že to obtěžuje jiné spolucestující. Proto považuji zákon o zákazu kouření v hospodách za důležitý milník v historii omezování lidských svobod stále socialističtějším státem. A znám řadu nekuřáků, kteří to vidí stejně jako já - by´t se jim kouření opravdu hnusí.

 

V zámořských územích Francie začaly volby, výsledek je otevřený

 

Nyní ODS přichází (konečně!) s tématem, které je jednak dostatečně pravicové, dostatečně individualistické, a především má šanci oslovit několik milionů dejme tomu roztrpčených kuřáků v českém národě, mezi českými voliči. V případě vítězství ve volbách chce strana striktní zákaz kouření ve všech hospodách zrušit a volbu, zda oddělenou část prostoru vyhradí kuřákům, nechat na majiteli. Na zákazu kouření v hospodách je nejlépe vidět, jak nám berou svobodu ze všech stran. Takže má ódéeska po dlouhé době jasný, srozumitelný a opravdu palčivý cíl. Je boj o popelníky začátek její obrody? Alespoň u mé osoby si tím hodně, ale opravdu hodně šplhli - bez ironie.

 

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

 

Děti košického Luníku IX, největšího romského ghetta Evropy
Martin Mrázek 21. dubna 2017 • 18:35

Děti košického Luníku IX, největšího romského ghetta Evropy

Rok a půl stará fotografie s Putinem, na které je i český exministr Svoboda, pořád…

 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: jxd, komentáře, kouření


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější