ODS má nosné téma! V hospodách se zas bude kouřit! | Reflex.cz
nahoru

ODS má nosné téma! V hospodách se zas bude kouřit!

Jiří X. Doležal23. dubna 2017 • 09:00
Zákaz kouření.
Zákaz kouření.
• foto: 
pixabay

Bez nejmenší ironie musím zkonstatovat, že se ODS podařilo najít skutečně pravicové téma. Téma, kdy neomarxisté z ČSSD rozhodli za občany, zda si budou nebo nebudou smět ke kafi zapálit. Postavit se tomu je jednak opravdu pravicové, a druhak skutečně chytlavé.

Jsem kuřák a plně podporuji trend, kdy se více a více hospod, kaváren a restaurací stává nekuřáckými proto, že to vyhovuje jejich klientům. Myslím si ovšem, že dokonce ani zdraví není univerzální hodnota, a že mi stát do toho, zda žiju nebo nežiju zdravě, prostě nemá co kecat. A že tedy, vedle trhem způsobeného zvyšování nekuřáckých podniků, je naprosté zvěrstvo zakazovat lidem, kteří se chtějí scházet v hospodách a kavárnách a kouřit u toho, aby se této kratochvíli směli oddávat.

 

Stát je delegovaná pravomoc svobodných občanů, ne socialistický (nebo monarchistický či autokratický) tatíček, který laskavě rozhoduje o tom, co je pro jeho poddané dobré, a čeho je má uchránit. Nejsem zvědavý na to, aby mne nějaký státní úředník chránil před tím, že si chci prohánět průdušky takákovým kouřem. Zákaz kouření v k tomu určených veřejných místnostech - kuřáckých kavárnách, případně kuřáckých klubech s kavárnou, je jedno, jak se to nazve - je základním zásahem do lidských práv. Argument nekuřáků, že je kouř obtěžuje, je v místnosti určené pro kuřáky úplně směšný - jako kdyby v tramvaji někdo protestoval, že na sedadlech pro invalidy sedí invalidé a že to obtěžuje jiné spolucestující. Proto považuji zákon o zákazu kouření v hospodách za důležitý milník v historii omezování lidských svobod stále socialističtějším státem. A znám řadu nekuřáků, kteří to vidí stejně jako já - by´t se jim kouření opravdu hnusí.

 

V zámořských územích Francie začaly volby, výsledek je otevřený

 

Nyní ODS přichází (konečně!) s tématem, které je jednak dostatečně pravicové, dostatečně individualistické, a především má šanci oslovit několik milionů dejme tomu roztrpčených kuřáků v českém národě, mezi českými voliči. V případě vítězství ve volbách chce strana striktní zákaz kouření ve všech hospodách zrušit a volbu, zda oddělenou část prostoru vyhradí kuřákům, nechat na majiteli. Na zákazu kouření v hospodách je nejlépe vidět, jak nám berou svobodu ze všech stran. Takže má ódéeska po dlouhé době jasný, srozumitelný a opravdu palčivý cíl. Je boj o popelníky začátek její obrody? Alespoň u mé osoby si tím hodně, ale opravdu hodně šplhli - bez ironie.

 

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

 

Děti košického Luníku IX, největšího romského ghetta Evropy
Martin Mrázek 21. dubna 2017 • 18:35

Děti košického Luníku IX, největšího romského ghetta Evropy

Rok a půl stará fotografie s Putinem, na které je i český exministr Svoboda, pořád…

 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: jxd, komentáře, kouření


Prezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Profil Donalda Trumpa

Americké prezidentské volby budou probíhat po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začínají primárkami. Přes špatný mediální obraz existují důvody, proč Donald Trump může znovu vyhrát. Ovšem uniklé průzkumy naznačují, že to bude mít těžké.

Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Český Lev Borský: Radikální intelektuál pojmenoval civilizační problémy. Jejich rešení ho zahubilo
PREMIUM X Karel Schwarzenberg: Bojím se o naši budoucnost...
PREMIUM X Zelený Raoul: Soudruzi mají velký problém. KSČM se musí vrátit ke svým kořenům!
PREMIUM X Inženýrem za výzkum obrany před UFO: Kritická reportáž v Reflexu jako odrazový můstek ezoúspěchu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější