nahoru

Kandidáti na prezidenta jako zvířata. Umělá inteligence udělala z Babiše makaka a z Fischera ptáka

-bam- 5. prosince 2022 • 13:10
Kandidáti na prezidenta jako zvířata. Umělá inteligence udělala z Babiše makaka a z Fischera ptáka
foto: Midjourney; reflex.cz

Celá léta tvrdíme, že přímá volba prezidenta může být pěkný cirkus a umělá inteligence nám nakonec dala za pravdu. Nechali jsme umělou inteligenci Midjourney vygenerovat kandidáty jako zvířata a zatímco některé výsledky jsou znepokojivé či překvapující, jiné dávají absolutní smysl.

Když dojde na přímou prezidentskou volbu, řada lidí, organizací a institucí se obrací k technologiím s prosbou o pomoc. Lidé vyplňují volební kalkulačky, pracovníci výzkumných agentur prohánějí data propracovanými algoritmy... a my sedíme v redakci a říkáme si: "Hej, co se stane, když necháme umělou inteligenci vygenerovat kandidáty na Hrad jako zvířata?" A neptejte se proč. Protože naše odpověď by byla: "Proč ne?"

S velkým překvapením jsme zjistili, že Fischer není ryba a Janeček není kaneček, ale třeba taková Denisa Rohanová nám nakonec vyšla z Midjourney generátoru obrázku poměrně logicky. Co víc, na konci galerie vás čeká takový malý bonus, tak se nezapomeňte proklikat až nakonec. 

A zachrochtat. 

-bam-Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.