
Interpretovat duševní pochody kohokoliv podle toho, jak se prezentuje na sociálních sítích, by bylo ošidné. Už proto, že u političky může jít jen o promyšlenou strategii jejího PR týmu. Sama Schillerová nicméně opakovaně řekla, že si své účty na sítích spravuje vesměs osobně. „Mě to baví. Večer přijdu domů, pak si lehnu do postele a vezmu telefon. Pro mě je důležitá zpětná vazba, takže odpovídám na dotazy lidí. Píší mi, co si o mně myslí, nebo kritizují, co jsem měla na sobě a jaký jsem měla účes,“ vysvětlila už dříve.
Ať je to jakkoliv, stojí Schillerové Instagram za prohlédnutí. Vybrat z posledních dvanácti měsíců 10 snímků, které jsou z různých důvodů nej, není snadné. Nejstrojenější, nejbizarnější, nejkomičtější, největší klišé… Obrázek si může udělat každý sám.
Navzdory výše vyjádřenému vědomí toho, že výklad osobnosti dle sociálních sítí může být z mnoha důvodů zavádějící, připomeňme si na závěr alespoň jednu z teorií. Tým vědců z Nottingham Trent University hledal odpověď na otázku, co o člověku vypovídá, pokud na sítích zveřejňuje velké množství vlastních fotek.
Zde je dílčí závěr, jak ho formuloval jeden z autorů výzkumu, profesor Janarthanan Balakrishnan: „Typicky trpí touto poruchou lidé, kteří nejsou sami se sebou spokojení a snaží se zapadnout. Mohou při tom vykazovat chování, které se podobá dalším obsesivním poruchám.“
Paní ministryni přejeme do budoucna vždy přirozený úsměv a mnoho dalších zajímavých fotek.