nahoru

Zvířecí láska v ZOO: Video vůbec poprvé zachytilo, jak se dvě kosatky líbají

Mii, blesk.cz/zpravy 14. července 2019 • 10:00
Video se připravuje ...
Vědci poprvé natočili, jak se kosatky líbají
• video: 
reprofoto YouTube Javier Peláez

Kosatky dravé a lidé spolu nemusí mít společný jen fakt, že rodí děti. Oba dva svoji afekci vyjadřují pomocí líbání. Vyplývá to ze studie, kterou provedli výzkumníci ve Španělsku. Podařilo se jim natočit, jak se dvě kosatky „pusinkují“ poté, co spolu zápasily. Dělají tak pravděpodobně proto, aby se usmířily. Studie vyšla v odborném časopise Zoo Biology.

Video zachytilo dvě kosatky ze Zoo Loro Parque ve Španělsku, které spolu interagují způsobem, jaký dosud vědcům nebyl znám. Nejdříve spolu bojují a pak k sobě připlují a začnou se jemně líbat.

Zachycení tohoto chování předcházelo 100 hodin natáčení, u kterých vědci zkoumali, jak se kosatky chovají. Získali díky tomu mnoho materiálu potvrzující tezi, že velryby jsou jedny z nejsociálnějších žijících živočichů. Důležité pro ně jsou všechny interakce, včetně zaznamenaných bojů a následného usmíření.

Více se o tomto chování dočtete ZDE >>>

Mii, blesk.cz/zpravy


Klíčová slova: zoo, zvířata, ryba, velryba, kosatka, líbání, pusaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.