Jak být zdravý v 90 vteřinách, radí výživový specialista a hvězda amerického fitnessu Mark Macdonald | Reflex.cz
nahoru

Jak být zdravý v 90 vteřinách, radí výživový specialista a hvězda amerického fitnessu Mark Macdonald

16. března 2019 • 07:00
1080p720p360p
Mark Macdonald: Jak být zdravý v 90 vteřinách
• video: 
Veronika Bednářová

Američan Mark Macdonald (46) začínal jako profesionální hollywoodský model, a tak se už od mládí snažil naučit, jak jíst, aby neztratil práci. Dnes patří k celosvětově uznávaným odborníkům na zdravou výživu, pomáhá s jídelníčkem hlavně profesionálním tenistům, za všechny Rogeru Federerovi. K jeho soukromým klientům patří i hollywoodské hvězdy, třeba herečka Reese Witherspoonová; pořádá pro ně intenzívní třídenní tréninkové programy.

Speciální výživu, spojenou s fyzioterapií i psychoterapií, nakonec vystudoval, protože nechtěl strávit celý život na dietách a střídavě přibírat a ztrácet pětadvacet kilogramů, jako vídal v dětství u své matky, zdravotní sestry.

Nakonec vynalezl jednoduchý, nepřevratný systém, který propaguje po celém světě: jíst se má pětkrát až šestkrát denně v malých dávkách a jídlo musí být zdravé, vyvážené, složené z proteinů, tuků a sacharidů.

Václav Klaus ml.: Cítil jsem bezmoc, ztrácíme naši zem. Neomluvím se!

Jeho dvouminutové video, natočené pro Reflex, shrnuje tři základní věci, jež by měl člověk, který se chce cítit dobře, dělat: začít se o svůj život starat, zlepšit jej každý den o jedno procento a najít si kamaráda na cvičení. Zdá se vám to moc „americké“? Možná. Ale funguje to.

O životě a práci Marka Macdonalda ve slunné Kalifornii si přečtěte ve velkém profilovém rozhovoru v tištěném Reflexu, který vyšel ve čtvrtek 14. března.

Reflex 11/2019Reflex 11/2019

Jestli to uděláš mojí dceři, zabiju tě! Portréty žen, které byly nuceny podstoupit obřízku
Poznáte mladíka, který se později proslavil po boku Freddieho Mercuryho?

 

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
22,400
29,610
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější