nahoru

Přes 9 000 fotografií a obrázků prezidenta na stěnách. Seznamte se s největším fanouškem Miloše Zemana

Jiří X. Doležal, Martin Bartkovský 20. prosince 2018 • 13:30
Video se připravuje ...
Pavel Kočiš, největší fanoušek Miloše Zemana
• video: 
Martin Bartkovský

Před dvěma lety jsme navštívili muže, který měl tehdy ve své sbírce sbírce přes šest tisíc fotografií a obrázků prezidenta Miloše Zemana a který sám sebe považuje za prezidentova největšího fanouška. I po dvou letech jeho vášeň neutichá a dnes už se Pavel Kočiš chlubí 9 000 obrázky. Bylo by snadné jej nějak dusit nebo zesměšňovat - tak jsme jej nechali mluvit bez komentářů. 

Pan Pavel Kočiš nás přijal v domku u Prahy, kde bydlí s otcem a sourozenci, a ukázal nám svou sbírku fotek a relikvií spojených s Milošem Zemanem. Dlouho jsme přemítali, jak sbírku pana Kočiše odprezentovat, aby to nevypadalo, že se mu vysmíváme. Pan Kočiš pracuje jako stavební dělník a nebylo by těžké jej v diskusi sestřelit.

Pavel Kočiš a jeho sbírka více než 6 000 fotografií Miloše Zemana Pavel Kočiš a jeho sbírka více než 6 000 fotografií Miloše ZemanaFoto Archiv Pavla Kočiše

Ale bylo by to zbytečné a sprosté, protože pan Kočiš to s tím Zemanem myslí opravdu upřímně. A tak jsme to vyřešili šalamounsky: Moje otázky a vyzvídání jsme vystříhali a nechali mluvit jen pana Kočiše samotného. Poslechněte si ho také a prohlédněte si i kousky jeho sbírky! 

Jiří X. Doležal, Martin Bartkovský
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.