JXD vs. strašidloměr za 9 tisíc: Pokud za tohle opravdu vyhodíte peníze, dobře vám tak! | Reflex.cz
nahoru

JXD vs. strašidloměr za 9 tisíc: Pokud za tohle opravdu vyhodíte peníze, dobře vám tak!

Jiří X. Doležal, Martin Bartkovský13. prosince 2018 • 17:20

Do Tábora jsme jeli s podezřením, že jde o recesi. Jenže prodavači elektronických zařízení pro detekci strašidel a komunikaci se záhrobím si nedělají ze svých klientů srandu. Lidé, kteří u nich nakupují, musí být ovšem tak hloupí, že jim lekce v podobě nákupu nesmyslného „přístroje“ za několik tisíc prostě patří. Pro výstrahu. A také proto, že za blbost se platí.

Dojeli jsme do vísky u Tábora, v níž jsme se měli v restauraci kulturního domu s prodejci strašidloměrů setkat. Už deset minut před domluvenou schůzkou dorazil pár středního věku. Paní Punčochářová – provozovatelka ghost-shop.cz – a její přítel. Byli milí, ale připravení. Při domlouvání schůzky paní nedošlo, kdo jsem, pak si ale všechno srovnala v hlavě a prolustrovala si můj seriál o léčitelích na webu. Zhlédli dokonce i film, který o mně natočil Igor Chaun – prostě, připravili jsme se na sebe navzájem. I sedli jsme, paní vyndala z tašky dva přístrojky cool designu a začali jsme povídat.

Nejlepší hororový seriál roku? Po zhlédnutí The Haunting of Hill House budete spát s…

Technický princip přístrojů paní Punčochářová vysvětlila snadno: Komunikátor se záhrobím je radiopřijímač, který rychle střídá přijímané frekvence, a tak do jeho výstupu na reproduktor hovoří entity. Duchové. Jde v podstatě o vysílačku do záhrobí. Přístroj detekující strašidla je pak měřič elektromagnetického pole, neb přítomnost duchů způsobuje kolísání elektromagnetického a elektrostatického pole.

Vysvětlil jsem paní Punčochářové, že jednak já sám jsem zcela zjevně posedlý zlým duchem, navíc jsem paranormální, a taky mám kouzelný amulet od Tibeťanů. A že budeme měřit. Bohužel nebylo možné – abychom v restauraci nerušili – hovořit se záhrobím, reproduktor hovořidla duchů byl příliš hlučný. Tak jsme si šli sednout do auta, paní zapnula komunikátor a já dle instrukcí položil přítomným duchům otázku. Konkrétně: Zda tu jsou a budou se se mnou bavit?

Jak měření vypadalo a jak dopadlo zjistíte ve videu v úvodu článku. Reportáž z celé seance s duchoměrci najdete v Reflexu č. 50, který vyšel ve čtvrtek 13. prosince 2018!

Reflex 50/2018Reflex 50/2018Foto Archív
JXD u brněnských šarlatánů: Po měření aury a čaker si omotal hlavu alobalem. Proč?
Zabiják v sukni? Marketingový génius! JXD zjistil, že lovkyně Michaelka sama nezabila…


Jiří X. Doležal, Martin BartkovskýMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější