nahoru

JXD u brněnských šarlatánů: Po měření aury a čaker si omotal hlavu alobalem. Proč?

Jiří X. Doležal, Martin Bartkovský 6. prosince 2018 • 16:30
Video se připravuje ...
JXD si omotal hlavu alobalem před léčitelem čaker
• video: 
Martin Bartkovský

V tomto díle seriálu Prodavačů vzduchu jsem se rozhodl především chránit své kolegy, kameramana a fotografa, před účinky mé špatné aury. V brněnském podvodnictví, kde (neexistující) aury komerčně měří, mně totiž naměřili tak špatné hodnoty, že jsem se na cestu zpět vydal s hlavou zabalenou do alobalu, abych je svou negativní bioenergií nepoškodil na zdraví. Na celou reportáž se podívejte ve videu v úvodu článku.

Zaklepali jsme na dveře pro­sperujícího brněnského šarlatánství Centrum zdraví pro všechny. Otevřel muž, pozdravil nás s těžkým východoslovanským přízvukem a já zajásal. Jen na východ od nás mohl být totiž (byť ještě za cara) léčitel Rasputin klíčovým hráčem vnitropolitického dění. Takže bylo celkem jasné, že mi bude měřit auru šarlatán z nejkompetentnějších.

Není asi třeba příliš zdůrazňovat, že nikdy žádný vědecký výzkum existenci něčeho jako aura nepotvrdil. Přesto se dnes v Brně na jejím měření vydělává. „Jsme nové brněnské zdravotnické a terapeutické centrum, které se zaměřuje na alternativní způsoby léčby. Naší snahou není pouze uzdravit, ale především vyloučit možnost vzniku nemoci,“ uvádí o sobě Centrum zdraví pro všechny na webu. Tak jsme se do centra vydali, aby nám změřili něco, co neexistuje – a on hned ve dveřích Rasputin!

„Diagnostika energetického stavu 800 Kč/hod. Prostřednictvím přístroje na diagnostiku energetického stavu člověka zjistíme aktuální stav celkové energetické úrovně, včetně vyobrazení velikosti a barvy bioenergetického pole (aury). Dále vyhodnotíme míru fyzického a mentálního uvolnění (stres/relaxace) a na závěr se zaměříme na stav bioenergetických center (čaker), které rozvádějí bioenergií do našich orgánů,“ píší na svém webu.

Rasputin (jednalo se dle všeho o pana Kisse, ale vizitku mi nedal) mne usadil na židli vedle počítače stojícího na stole na nějaké elektrokrabici. Vyfotil si mě levnou starou webkamerou připojenou k počítači. Pak jsem dal ruku na jakousi podložku tvořenou řadami kovových kuliček, také připojenou k počítači. Po půl minutě bylo doměřeno a Rasputin si vytiskl pestrobarevný papír plný grafů a obrázků. Byla na něm moje (nekvalitní a rozmazaná) fotka, schematická kresba človíčka s řadou skvrnek v řadě uprostřed těla a řada grafů okolo.

I Rasputin vysvětlil, že to všechno zjistil z kožního odporu, teploty a vlhkosti mé ruky a taky z té fotky pořízené webkamerou. Z podobných dat nedá cokoli kloudného dohromady ani renomovaný klinický psycholog – tak jsem se Rasputina zeptal, jaké má vzdělání. Vysvětlil mi, že je Maďar, ale pochází z Ukrajiny, kde také v osmdesátých letech minulého století vystudoval průmyslovku, na níž se naučil opravovat tehdejší (dnes již historické) televizory a radiopřijímače. Jiné školy nemá. 

Na dotaz, za kolik mi čakry spraví, vysvětlil Rasputin, že mi je nespraví, ale může mi v následných kursech poradit, jak si je spravím sám. Kurs – podobně jako naše vstupní vyšetření – stojí osm set korun za hodinu a podle paní šéfové jsou potřeba jedna, dvě či tři další placené hodiny – dle spolupráce klienta. Já prý spolupracuju blbě. Takže pokud dobře počítám, kdybych potřeboval od ukrajinského opraváře televizorů vysvětlit, jak si spravit něco, co neexistuje, stálo by mě to tři tisíce dvě stě korun.

Celou reportáž najdete v Reflexu č. 49, který vyšel ve čtvrtek 6. prosince 2018.

Reflex 49/2018 Reflex 49/2018Foto Archív

Jiří X. Doležal, Martin Bartkovský
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.