nahoru

Nástupkyně Edith Piaf v Praze. Mireille Mathieu natočila videoklip v prostorách Pražského hradu

red 1. listopadu 2018 • 08:30
Mireille Mathieu natgočila klip ke své písni na Pražském hradě
• video: 
Mireille Mathieu

Francouzská šansonová legenda Mireille Mathieu, která na hudební scéně působí už víc než pět dekád, nedávno natočila nový videoklip. Snímek k písni Le premier regard d'amour vznikl v historických prostorách Pražského hradu. Píseň pochází z alba Mes Classiques, které chystá Mathieu vydat letos v listopadu. Videoklip vznikl v rámci natáčení nových skladeb umělkyně, které realizovala v Praze. Mireille Mathieu se se svým orchestrem do Prahy vrátí 8. března 2019 a na jejím koncertě určitě zazní i tato píseň.

Mireille Mathieu je přímou nástupkyní Edith Piaf, často označována jako pokračovatelkou jejího odkazu. V současné době se jedná o poslední žijící zástupkyni žánru zvaný šanson, jehož kolébkou je Francie. Do paměti fanoušků se zapsala díky slavným skladbám Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été, ale také typickým účesem, který se stal ve své době módním hitem.

Mathieu koncertovala na všech kontinentech světa a je také známá tím, že dokáže zpívat v několika světových jazycích. Spolupracovala například s hvězdami jako Charles Aznavour, Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones, Paul Anka ale i nedávno zesnulý Charles Aznavour.

V Praze se Mathieu představí společně s doprovodným orchestrem a vokalisty. Zahraje svoje neznámější písně a jistě také novinky z alba Made in France, podle kterého se celé turné jmenuje. Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Ticketportal.

red
Diskuse ke článku