Modrobílá sexy kráska v ulicích Prahy. Nová tramvaj T3 Coupé nabízí svezení ve velkém stylu | Reflex.cz
nahoru

Modrobílá sexy kráska v ulicích Prahy. Nová tramvaj T3 Coupé nabízí svezení ve velkém stylu

Kateřina Kadlecová31. října 2018 • 12:40

Znáte ten pocit, kdy si obléknete ty extravagantní nové šaty a otáčí se za vámi celá ulice? Přesně takhle se museli cítit všichni účastníci pětačtyřiceti jízd luxusní výletní tramvají-kupéčkem, která koncem října během Designbloku vyvezla na okružní jízdu Prahou nadšence do dobrého designu a MHD. Anna Marešová se od krásných erotických pomůcek pro ženy (Whoop.de.doo, olala!) posunula ke srovnatelně estetickým a rovněž vzrušujícím, jen poněkud větším a víceúčelovým strojům.

Výletní tramvaj T3 Coupé s otevřenými, neprosklenými boky zadní části vozu navazuje na tradici klasických vozů Tatra T3. Dokonale sladěný exteriér, interiér i speciální uniformy upomenou na zašlé časy, přesněji na šedesátá léta (vůz je poctou designérovi Františku Kardausovi, autorovi návrhu původní tramvaje Tatra T3).

Přínosné mezidruhové křížení

Během téměř hodinové jízdy krásným old-timerem (po nástupu na stylové dočasné refýži jsme vyjeli z holešovického Výstaviště přes Libeňák na Křižíkovu a Florenc, dále Dlouhou třídou přes Malostranskou na Chotkovy sady a Strossmayerákem zpět k centru Designbloku, na Výstaviště) si cestující mohli vychutnat nejen pohledy do promoklých ulic plných státních vlajek, ale taky pivo načepované přímo ve voze. „Bar je inspirovaný pultíkem tramvaje T1, u nějž se dříve prodávaly lístky, a střešní okna jsme si zas půjčili z autobusu Škoda 706 RTO,“ přiznává přínosné mezidruhové křížení šéfka studia Anna Marešová designers, zatímco si štípá lístek v označovacím zařízení, které je rovněž pastvou pro oči pamětníků. Osmatřicetiletá Anna Marešová návrh „tramvaje pro Prahu“ zpracovala už ve své bakalářské práci na ústecké UJEP a o dopravě dost přemýšlí, a nejen proto, že v Praze žije.

Křest Venušiných kuliček: Erotické pomůcky výtvarnice Marešové jdou do prodeje
 

Elegantní koráb silnic 

Obecně je tenhle elegantní koráb silnic nostalgickým pohlazením. Bílé polstrované lavice zadní části jdou díky koženým poutkům, nebo spíš řemenům, sklopit tak, aby všech 31 lidí, co se vejdou na palubu, mohlo na dřevěném parketu tancovat, i když tělo na tělo. Pokud dokážete ohlídat děti, aby se za jízdy nevykláněly a neriskovaly, že je dekapituje protijedoucí tramvaj (a já to dokázala), náramně si jízdu užijete. Abyste si ji mohli připomínat, vyrobilo studio Anny Marešové pěkné upomínkové předměty, od tužek a plakátů po plátěné tašky a plecháčky.

Zadavatel projektu Dopravní podnik hl. m. Prahy hodlá tramvaj, jejíž koncept vznikl před dvěma lety, ale na níž studio Anny Marešové začalo plně pracovat až loni v červnu, prozatím pronajímat. Za hodinu pronájmu zaplatí firma, která chce své zaměstnance nebo obchodní partnery vyvézt na zážitkový výlet, 7 700 korun. Úplně nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby se nové vedení metropole rozhodlo nechat pár kousků tramvaje vyrobit. Aby Praha měla kromě uzavřených nebo polozřícených mostů i jinou dopravní ikonu; podobný symbol, jakým jsou třeba londýnské double-deckery.

Nové české vlajky, staré i nové hvězdy designu: Ohlédnutí se za Designblokem a pozvání…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější