nahoru

Otevření masového hrobu? Nejdřív jsem cítil radost, pak těžko popsatelnou hrůzu, říká exvyšetřovatel

Čestmír Strakatý, info.cz24. července 2018 • 10:14
1080p720p360p
Válku v Jugoslávii odstartoval i fotbal, v čistkách hráli zásadní roli fanoušci, říká vyšetřovatel
• video: 
INFO.CZ

Víte, proč začala válka v Jugoslávii? Mohl za to i fotbal. Tvrdí to bývalý vyšetřovatel Mezinárodního trestního tribunálu Vladimír Dzuro, podle kterého jednou z rozbušek bylo ligové utkání, které skončilo násilím. A právě fotbaloví hooligans pak prý hráli ve válečných zločinech zásadní roli. Dzuro je rozkrýval a mimo jiné taky pomohl najít jeden z masových hrobů.

Vzpomínky na exhumaci těl prý z mysli nikdy nevymaže. Říká přitom, že pozůstalým se skutečné spravedlnosti zatím nedostalo. Situace před válkou v Jugoslávii zároveň dokáže srovnat s rozdělením Československa. I my jsme prý byli ve velmi nebezpečné situaci a i tady hrozilo, že se budou sousedé střílet. Kde je ta podobnost? Proč byl první pocit, který zažil při odkrývaní masového hrobu, radost? A co bylo na jeho práci v bývalé Jugoslávii vůbec nejtěžší? Podívejte se na rozhovor!

Všechna interview Pavla Štrunce najdete na webu info.cz >>>

Modelka se prošla v plavkách po molu a kojila u toho pětiměsíční dcerku
Dvacet uprchlíků nás nepodřeže, říká Hollan. Pohrdáte národem, Západ páchá sebevraždu,…


Čestmír Strakatý, info.czSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější