nahoru

#musitezazit: Epochální Avengers, znásilňování služebnic a pravda o Mohamedovi

red 27. dubna 2018 • 15:00
#musitezazit: Epochální Avengers, Příběh služebnice a pocta trenéru FC Liverpool
• video: 
reflex.cz

Noví Avengers jsou jedním slovem epochální. HBO GO začalo vysílat druhou řadu úspěšného seriálu Příběh služebnice. Laco Déczi či britští Herbaliser vystoupí na festivalu Mladí ladí jazz. A šéf kulturní rubriky Reflexu  Milan Tesař složil písničku o trenérovi FC Liverpool Jürgenu Kloppovi…

Film Avengers: Infinity War je dosavadním završením marvelovského filmového univerza, které se dalo do pohybu před deseti lety snímkem Iron Man a od té doby celkem osmnácti filmy nabobtnalo v největší filmový epos moderní doby.

Týrání žen? Odebírání dětí? Znásilňování ve jménu pochybné sektářské politiky? Všechno to tam je, a mnohem víc. První řada dystopického seriálu Příběh služebnice na motivy románu Margaret Atwoodové vyhrála osm cen Emmy a dva Zlaté glóby; druhou řadu údajně nejlepšího seriálu loňského roku vysílá od 26. dubna HBO GO.

Mluvené slovo do ucha. Příběh služebnice jako audiokniha na webu ikiosek.cz >>>

Na akci Mladí ladí jazz Open-air, jež se koná poslední dubnový den na pražském Karlově náměstí, vystoupí mimo jiné Laco Déczi, klarinetista Oran Etkin a jako hlavní hvězdy britští Herbaliser. Vstup je zdarma.

Šéf kulturní rubriky Reflexu zve ke sledování fotbalového zápasu Ligy mistrů FC Liverpool–AS Řím. Proč? Pusťte si video na začátku článku.

red
Diskuse ke článku