#musitezazit: V Rusku zakázali ztraceného Stalina | Reflex.cz
nahoru

#musitezazit: V Rusku zakázali ztraceného Stalina

13. dubna 2018 • 12:30
#musitezazit 10: V Rusku zakázali Stalina
• video: 
reflex.cz

Co se dělo po Stalinově smrti? Uvidíte ve výborném britském satirickém filmu. Petr Zelenka se vrátil do Dejvického divadla. A Eric Clapton v hlavní roli dokumentu o Eriku Claptonovi.

„V životě jsem neviděla nic tak hnusného. V tom filmu jsou prvky extremismu,“ řekla v souvislosti s britským satirickým snímkem Ztratili jsme Stalina Jelena Drapeková z ruské Státní dumy. My jsme se, na rozdíl od paní Drapekové, skvěle bavili. I díky tomu, že v Česku není, na rozdíl od Ruska, tenhle film zakázaný. Zatím.

Říká se, že divadelní soubor si vrcholnou kvalitu udrží maximálně osm roků. V případě Dejvického divadla to neplatí – kostra místního ansámblu je pohromadě už dvacet let a každá nová premiéra je stále ostře sledovanou událostí. Nejinak je tomu u Elegance molekuly – pocty přírodovědci Antonínu Holému, díky níž se na divadelní scénu vrací režisér Petr Zelenka.

Z boxera filmovou hvězdou: Slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo slaví 85. …

Do českých kin se tiše vplížil celovečerní dokument o legendě britské muziky Eriku Claptonovi Life In 12 Bars. Je s podivem, že po všech svých životních strastech je tenhle neopakovatelný tvůrce pořád tady, a dokonce je schopen o svých traumatech vyprávět. Se stejnou hloubkou a přesvědčivostí, s jakými hraje už půl století na kytaru.

A na závěr tip na výlet: Zajeďte si do Vídně. V Albertině je úžasná výstava newyorského výtvarníka Keithe Haringa.

Více ve videu na začátku článku.

Prezident Blaník prošel televizí: Miloši, dík za velkého Tondu, i když je nedokonalý
Česká televize si může za kritiku často sama, v mnohém nestranná rozhodně není
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější