nahoru

S Putinem na věčné časy. Čím bývalý agent KGB Rusům tolik uhranul?

Pavel Novotný, info.cz 7. května 2018 • 11:40
Tady je Putinovo! Jak se z judisty a agenta KGB stal vládce, kterému leží u nohou celé Rusko?
• video: 
INFO.CZ

Vladimir Putin se stal počtvrté ruským prezidentem. V Andrejevském sále moskevského Kremlu dnes v poledne místního času (11:00 SELČ) složil prezidentskou přísahu. Nynější mandát mu skončí v roce 2024. Putin byl znovuzvolen do nejvyšší funkce v březnových prezidentských volbách, v nichž získal více než 76 procent hlasů. Zemi vládne již 18 let - ať už jako prezident či jako premiér.

Když mladý Vladimir Putin nastoupil do KGB, nevěděl o tom ani jeho otec. Právě kariéra u tajné služby ve východoněmeckých Drážďanech přitom nasměrovala Putina do nejvyšších pater ruské politiky.

Toto je nová limuzína Vladimira Putina. Má motor V12 a přes 800 koní >>>

Vzestup, který započal v devadesátých letech, dodnes neskončil. Čím Putin Rusům učaroval? Jak jde dohromady velebení ateistického Sovětského svazu a pravoslaví? A jak je to s budováním novodobého kultu osobnosti? Podívejte se na další díl analytického pořadu Proč.

Podívejte se na další analytického pořadu Proč >>>

Pavel Novotný, info.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.