S Putinem na věčné časy. Čím bývalý agent KGB Rusům tolik uhranul? | Reflex.cz
nahoru

S Putinem na věčné časy. Čím bývalý agent KGB Rusům tolik uhranul?

Pavel Novotný, info.cz7. května 2018 • 11:40
Tady je Putinovo! Jak se z judisty a agenta KGB stal vládce, kterému leží u nohou celé Rusko?
• video: 
INFO.CZ

Vladimir Putin se stal počtvrté ruským prezidentem. V Andrejevském sále moskevského Kremlu dnes v poledne místního času (11:00 SELČ) složil prezidentskou přísahu. Nynější mandát mu skončí v roce 2024. Putin byl znovuzvolen do nejvyšší funkce v březnových prezidentských volbách, v nichž získal více než 76 procent hlasů. Zemi vládne již 18 let - ať už jako prezident či jako premiér.

Když mladý Vladimir Putin nastoupil do KGB, nevěděl o tom ani jeho otec. Právě kariéra u tajné služby ve východoněmeckých Drážďanech přitom nasměrovala Putina do nejvyšších pater ruské politiky.

Toto je nová limuzína Vladimira Putina. Má motor V12 a přes 800 koní >>>

Vzestup, který započal v devadesátých letech, dodnes neskončil. Čím Putin Rusům učaroval? Jak jde dohromady velebení ateistického Sovětského svazu a pravoslaví? A jak je to s budováním novodobého kultu osobnosti? Podívejte se na další díl analytického pořadu Proč.

Podívejte se na další analytického pořadu Proč >>>

S Milošem Zemanem z Prahy až do Buzuluku! JXD demonstroval na prezidentské inauguraci
Pověsit, zakázat, či nechat být a porazit ve volbách? Jak se mělo v roce 1989 naložit s…

Pavel Novotný, info.czMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější