Vrazi dostali od Palestiny 3 miliony dolarů. Přestaňte ji financovat, vyzval Evropu syn zavražděného | Reflex.cz
nahoru

Vrazi dostali od Palestiny 3 miliony dolarů. Přestaňte ji financovat, vyzval Evropu syn zavražděného

Lukáš Lhoťan22. března 2018 • 16:00
Micah Lakin Avni mluví o vraždě svého otce palestinskými teroristy a o tom, jak je financuje palestinská vláda
• video: 
Facebook.com/Human Rights Voices

Micah Lakin Avni, syn starého židovského muže zavražděného palestinskými teroristy, před Radou pro lidská práva při OSN (United Nations Human Rights Council – UNHRC) odsoudil fakt, že vrahové jeho otce společně se svými rodinami obdrželi od Palestinské samosprávy v přepočtu 3 miliony dolarů, informuje izraelský deník Jerusalem Post na svém webu.

Micah Lakin Avni dále popsal, jak finanční pomoc od palestinské samosprávy funguje jako motivace pro Palestince k vraždění židů, a vyzval UNHRC k odsouzení této palestinské politiky. Avni promluvil před UNHRC v reakci na několik protiizraelských výstupů této organizace.

Otec Avniho Richard Lakin byl těžce zraněn ve věku 76 let při palestinském teroristickém útoku na autobus v Jeruzalémě v říjnu 2015. Richard Lakin byl veřejně znám jako aktivista za palestinsko-izraelské usmíření. Již v roce 2016 jeho syn Micah bezúspěšně vyzval UNHRC k odsouzení vraždy svého otce.

Ariel Šaron: Král Izraele, Řezník z Bejrútu i Poslední skutečný vůdce

Odměňování teroristů

Jak ve svém projevu upozornil Micah, palestinská samospráva z jedné strany financuje rodiny vrahů židů a z druhé strany dostává finanční pomoc od OSN, EU, Německa, Norska, Švédska a dalších zemí a neziskových organizací.

„Vyzývám tedy tuto radu a všechny členy OSN, aby zastavili financování palestinské samosprávy, dokud Palestinci nezastaví vražednou praxi odměňování teroristů za zabíjení židů,“ řekl Avni závěrem svého projevu.

Zavražděný Richard Lakin byl židem amerického původu, který se přestěhoval v roce 1984 do státu Izrael, kde působil jako učitel a aktivista v hnutí za soužití židů a Arabů. Při palestinském útoku byl Lakin postřelen a poté pobodán, a byť izraelští lékaři bojovali o jeho život několik dnů, tak utrpěným zraněním podlehl.

Před 100 lety bylo Německo blízko vítězství v první světové válce. Pak ale udělalo…
Kalendář letního času do roku 2022: Kdy začíná a končí, jaká je jeho historie a proč ho…Klíčová slova: Izrael, Palestina


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější