Karel a Karel Heřmánkovi. Dělí je 41 let a oba skáčou radostí! | Reflex.cz
nahoru

Karel a Karel Heřmánkovi. Dělí je 41 let a oba skáčou radostí!

Veronika Bednářová16. března 2018 • 17:40
Společné focení Karla a Karla Heřmánkových
• video: 
Veronika Bednářová

Otec a syn. Karel Heřmánek a Karel Heřmánek mladší. Dělí je 41 let a kromě pevného rodinného pouta spojuje herecká profese. Sešli se při rozhovoru a focení na titulní stranu přílohy Excellent, kterou najdete v Reflexu číslo 11. Při práci vidíte i fotografku Reflexu Thao.   

Karel Heřmánek mladší se před pěti lety dostal na legendární hereckou školu Lee Strasberg Theatre and Film Institute v New Yorku, což byl od malička jeho sen. A i když je jeho profesionální cesta teprve na začátku, je rád, že v New Yorku nikoho nezajímá jméno Heřmánek, ani fakt, že jeho slavný otec vlastní kdesi v Evropě soukromé divadlo.

#musitezazit: To nejlepší z Febiofestu a polonahé krásky z pouště Hořícího muže

Karel Heřmánek starší takovou šanci, tedy zkusit si síly v zahraničí, nikdy neměl. Měl ovšem, i když 70. léta byla ve své totalitě neúprosná, obrovské herecké štěstí – v každém angažmá, v němž se ocitl, se dělalo vynikající generační divadlo. Už při JAMU, a těsně po ní, byl krátce v brněnském Divadle Na provázku, herecké ostruhy pak získal v ústeckém Činoherním klubu, nezapomenutelnou éru zažil v pražském Divadle Na zábradlí pod vedením režiséra Evalda Schorma. Hned po roce 1989 se vrhl na soukromé podnikání - Divadlo Bez zábradlí založil se svou manželku, moderátorkou Hanou Heřmánkovou, v roce 1990. Ve stejném roce se narodil i jejich první syn Karel.

Co oba herce na sobě štve, co by se syn chtěl naučit od otce a otec od syna? A zůstane Karel Heřmánek mladší nakonec v USA, nebo se vydá po otcových stopách v Česku?

Čtěte v profilovém dvourozhovoru v příloze Excellent v Reflexu, který vychází 15. března 2018.

Johnny Depp vs. Jude Law. Nový film ze světa Harryho Pottera ukáže Brumbálovy začátky s…
Jiří Menzel: Herci to neradi slyší, ale o tom, jestli jsou dobří, nebo špatní,…

Veronika BednářováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější