ČSSD páchá sebevraždu: Stanou se socialisté po sjezdu pouhou loutkou Zemana a Babiše? | Reflex.cz
nahoru

ČSSD páchá sebevraždu: Stanou se socialisté po sjezdu pouhou loutkou Zemana a Babiše?

Bohumil Pečinka17. února 2018 • 07:00
Bohumil Pečinka: Sjezd ČSSD nikam neposune, dál bude loutkou v rukách Zemana a Babiše
• video: 
Martin Bartkovský

Nedělní sjezd nejstarší české politické strany nemá dobré řešení. Hamáček, Zimola, Chovanec, Losna nebo Mažňák, žádný z uvedených pánů není schopen vytrhnout tuto stranu z pitomého aranžmá, které si sama na sebe ušila.

Jednodenní sjezd, kde se má analyzovat nejhorší porážka v moderní historii a současně zvolit nové vedení, do něhož se hlásí několik desítek lidí, to je nad síly kohokoli. Takže se prý sjezd přeloží na květen, tam se údajně určí politická linie (do vlády nebo opozice a s kým?, jak získat zpět voliče od ANO atd.), ale o tom bude ještě rozhodovat vnitrostranické referendum. A co když skončí 55:45? Řeší to něco?

Václav Klaus ml.: Petičníci proti Dukovi? Nýmandi s udavačskou mentalitou

Masaryk v Hovorech s TGM říkal, že demokracie je spjata s otázkou demokratických vůdců. V ČSSD zatím není z přihlášených ani jeden, který by řekl: Toto je můj program, tady stojím, přebírám odpovědnost za vyjednávání o vládě, za rok mě nemusíte znovu zvolit, ale nyní odmítám alibistické tance kolem jednodenních sjezdů, co nic nerozhodnou, a referend, které stranu nesjednotí. Dejte mi svou důvěru, a pokud ji zklamu, pošlete mě k čertu. Přestaňme si však hrát na politiku a začněme ji dělat.

ČSSD místo toho zřejmě do vedení zvolí nějaký jedenapadesátý odstín šedi typu Jana Hamáčka a do dalšího řádného sjezdu za rok bude zmítána v kolektivní neodpovědnosti. Takže se po právu stane loutkou v rukách Miloše Zemana a Andreje Babiše, kteří mezitím zformují mantinely české povolební politiky.

Bohumil Pečinka: ČSSD před sjezdem na hranici mezi životem a smrtí
Bohumil Pečinka 9. února 2018 • 15:19

Bohumil Pečinka: ČSSD před sjezdem na hranici mezi životem a smrtí

Chci do vlády s Babišem! Zemanovi by se ČSSD měla omluvit, říká Jiří Zimola
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější