nahoru

Když muž vezme ženu na večeři, má právo ji znásilnit. Proti zvrácené logice v Africe bojuje školní program

BPŽ28. listopadu 2017 • 09:30
1080p720p360p
Když muž vezme ženu na večeři, má právo na sex! Děsivý přístup se snaží měnit už ve školách
• video: 
ATTN

Každá čtvrtá dívka v Nairobi se stala obětí znásilnění. Proto se neziskové organizace rozhodli pořádat v této oblasti nejen kurzy sebeobrany, ale i takové, které změní myšlení mladých mužů. Do té doby si mysleli, že znásilnění není nic špatného.

Musíme si uvědomit, že města jako Nairobi, nacházející se v Keni, nejsou tak vyspělá jako jsou města například v Evropě.  Vždyť zatímco my jsme za sebou měli několik válek a kulturního vývoje, Keňa žila vlastním životem, který měl odlišnou kulturu a tradici. I když její kolonizace započala již v 8. století především arabskými obchodníky, přenést na východní Afriku evropské zvyky se začali snažit až v 19. století Německo a Velká Británie. A když už jsme jednou začali, měli bychom vývoj také nadále posouvat.

O to se snaží sdružení No Means No Worldiwide, kteří zabraňují globální epidemii znásilňování. Jde o kurzy sebeobrany, ale také působení na mladé muže. Většina chlapců před začátkem lekcí věřili věřila, že znásilnění není nic špatného, pokud se žena nechá pozvat na večeři, nosí minisukně a v noci chodí sama na opuštěná místa. Podívejte se na video!

Další videa Blesku pro ženy najdete ZDE >>>

Apple opět natočil svou vánoční reklamu v Česku. Podívejte se, jak ve videu roztančil …
Situaci v Libyi bych popsala jako ztělesnění nejhorší lidské krutosti, říká prezidentka…
BPŽ


Klíčová slova: znásilnění, ženy, Afrika, VIDEO, sebeobranaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,980
22,790
29,230
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější