Čunek láká filmaře do Zlína. Převlékl se za Jacka Sparrowa a slibuje 10 milionů | Reflex.cz
nahoru

Čunek láká filmaře do Zlína. Převlékl se za Jacka Sparrowa a slibuje 10 milionů

Martin Bartkovský, ČTK24. září 2017 • 11:00
Zlínský hejtman Jiří Čunek jako Jack Sparrow láká filmaře do regionu
• video: 
Kdu-čsl Zlín

Zlínský kraj chce do regionu přilákat filmaře. Na dotační program vyčlenil deset milionů korun. Podpořeny budou hrané, dokumentární či animované filmy určené pro distribuci v kinech či v televizním vysílání, sdělila ČTK mluvčí hejtmanství Renata Janečková. Hejtman Jiří Čunek při této příležitosti vyzkoušel služby filmových maskérů. Stal se z něj Jack Sparrow. 

"Filmaři jsou podporováni státem, mají pobídky, které jsou určitě z finančního pohledu zajímavější, nicméně pro mě je důležité, že nepodporujeme jen vznik filmů na území Zlínského kraje, ale že dáváme příležitost studentům filmové školy ve Zlíně, aby získali praxi a další zkušenosti. To je pro mě ta přidaná hodnota investovaných deseti milionů korun z krajského rozpočtu," uvedl hejtman Jiří Čunek.

Tvůrci mohou získat až dva miliony korun, vždy maximálně polovinu celkových způsobilých výdajů. "Při hodnocení předložených žádostí o podporu bude odborná komise brát v potaz kvalitu, význam a tvůrčí zabezpečení projektu, jeho organizační a finanční zabezpečení i marketingové efekty a přínosy pro kraj," uvedla mluvčí. Podporovány nebudou instruktážní filmy, turistické a propagační filmy a reklamní či marketingové filmy. Žádosti budou přijímány od 13. října do 31. ledna příštího roku na odboru kultury a památkové péče krajského úřadu.

V kraji se nedávno natáčel například film režiséra Dana Svátka Úsměvy smutných mužů. Snímek vzniká podle stejnojmenné knihy Josefa Formánka, pojednává o čtyřech mužích, kteří se setkávají v protialkoholní léčebně. Diváci jej uvidí v kinech příští rok v dubnu. V archeoskanzenu Modrá na Uherskohradišťsku natáčeli v srpnu filmaři scénu do připravovaného snímku Pláč svatého Šebestiána, jehož děj diváky zavede do 14. století. Do kin by se měl film režisérů a spoluautorů scénáře Milana Cyroně a Tomáše Uhra dostat příští rok.

Diskuse o filmu Svět podle Daliborka utnuli diváci. Do kin na dílo o neonacistovi…
Mohl by se dnes promítat film „Potomci lidí“? Je v něm koncentrák pro uprchlíky a…

Martin Bartkovský, ČTK


Klíčová slova: Jiří Čunek, jack sparrow, filmy, dotace


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější