nahoru

Hrála jsem mrtvou, abych přežila. Dagmar ve videu popisuje, jak ji 9 let týral manžel

David Budai, blesk.cz19. června 2017 • 16:25
„Hrála jsem mrtvou, abych přežila.“ Dagmar popsala, jak ji manžel roky týral
• video: 
David Budai, Petr Soukup

Roky vedle sebe snášela muže, který ji škrtil, mlátil a jinak fyzicky nebo psychicky týral. „Měla jsem přeražený nos, otoky na očích, modřiny a monokly na očích se mi ani nestačily hojit,“ vzpomíná pro blesk.cz Dagmar, která manžela dokázala opustit až po 9 letech. Není zdaleka jediná, v Česku se s domácím násilím setkává pětina až třetina žen. Jenže o této problematice se příliš nemluví a lidé mají tendenci ji přehlížet.  

„Vdala jsem se po roční známosti, celý ten rok byl naprosto bezproblémový a nebyly tam žádné varovné signály. Ale vzápětí po sňatku se začaly rozplétat všechny hrůzy. Pojal to tak, že jsem jeho majetek, patřím mu a budu se chovat, jak si představuje,“ vzpomíná v rozhovoru pro Blesk.cz Dagmar. Její manžel byl tyran, který využíval sebemenší záminky k tomu, aby ji mohl psychicky a fyzicky napadat.

Dagmar je jednou z pěti žen, které o své traumatizující zkušenosti dokázaly otevřeně promluvit před kamerou. V dokumentu nazvaném Z lásky nenávist, který natočila Česká televize, popisují nejen těžké chvíle zažívané ve vztazích s tyrany, ale i to, jak se z jejich sevření dokázaly vysvobodit. Dokumentární film uvede Česká televize v úterý 20. června ve 21 hodin na programu ČT 2. 

Více se dočtete ZDE >>>

David Budai, blesk.cz
Diskuse ke článku