nahoru

Falešný Ovčáček v divadle skončil, ale na internetu žije dál. Podívejte se na nekorektní kabaret!

Martin Bartkovský 1. června 2017 • 14:05
Falešný Jiří Ovčáček zve na derniéru hry Ovčáček čtveráček
• video: 
facebook.com/divadlo.zlin

Divadelní hru Ovčáček čtveráček napsali za dva dny. Za týden ji nazkoušeli a během následujících měsíců s ní vyprodávali divadlo nejen ve Zlíně, ale i v celé republice. Nekorektní kabaret sice stvořil s použitím rozhovorů, textů, článků a jedné hry Václava Havla ředitel zlínského divadla Petr Michálek, dál už si ale žil vlastním životem. Po veleúspěšné únorové derniéře si nyní kompletní záznam hry můžete pustit na internetu.

Úplně poslední představení, ve kterém exceloval v roli nejznámějšího mluvčího v dějinách země herec Marek Příkazký, odehrál zlínský soubor v divadle Za plotem v pražských Bohnicích. Přímý přenos byl přenášen do 70 kin a všude bylo vyprodáno.

Tady nejde o absurdní drama, ale o absurdní život skutečného Jiřího Ovčáčka, který je převeden na divadelní prkna. Hra reaguje na nevyznamenání Jiřího Bradyho, hledání neexistujícího článku Ferdinanda Peroutky či nejznámější mediální výstupy prezidentova mluvčího.

Kompletní záznam nyní najdete na YouTube a přehrát si jej můžete ZDE. Co na představení říkáte?

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.