Magie, která existuje. Zombie, krvavé rituály i vúdú je v Africe součástí reality! | Reflex.cz
nahoru

Magie, která existuje. Zombie, krvavé rituály i vúdú je v Africe součástí reality!

Jiří X. Doležal20. dubna 2017 • 09:30

Zombie, matka všech popkulturních ikon současnosti, není výmyslem scénáristů, ale realitou. Stejně tak jsou realitou krvavé oběti, které přinášejí kněží vúdú svým bohům a fetišům. Rozhovor s doktorkou Mildnerovou z olomoucké univerzity je exotický a nesmírně zajímavý.

Paní doktorka vypadá zcela nenápadně, civilně. Přesto je to dnes v České republice největší expert na čarodějnictví, kterého u nás máme. Nemluvím o čarodějnictví jako o součásti nové spirituality New Age, ale o tom čarodějnictví opravdovém, africkém. Paní doktorka absolvovala studijní pobyty v Beninu a Zambii a z jejího vyprávění o živé praxi vúdú (přesněji vodun, oficiálního náboženství Beninu) trochu mrazí.

Celý rozhovor najdete v tištěném Reflexu č. 16, který vychází 20. dubna!

Reflex 16/2017.Reflex 16/2017.Foto Archív

Video, které si pustíte několikrát. Upoutávka na film Kingsman: Zlatý kruh má 4 vteřiny
Jedovatý stopař. Motorkář na poslední chvíli unikne hadímu uštknutí za jízdy
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější