Lékaři bez hranic o chemickém útoku v Sýrii: Děti zřejmě zabíjel sarin a chlór | Reflex.cz
nahoru

Lékaři bez hranic o chemickém útoku v Sýrii: Děti zřejmě zabíjel sarin a chlór

red5. dubna 2017 • 17:15

Bezvládná těla dětí, dospělých a proud vody z hadice, která má z lidských tváří smýt neznámou látku. Ta zabila jedenáct dětí a kolem šesti desítek dospělých. Tým Lékařů bez hranic, který poskytuje podporu urgentnímu příjmu v nemocnici Bab Al Hawa v syrské provincii Idlib, potvrdil, že symptomy pacientů z Khan Sheikhoun odpovídají vystavení neurotoxinu jako je například sarin.  

Několik obětí útoku na město Khan Sheikhoun bylo přepraveno do nemocnice v Bab Al Hawa na syrsko-turecké hranici, tedy asi 100 km severně od města Khan Sheikhoun. Osm pacientů přijatých v této nemocnici vykazovalo symptomy odpovídající působení neurotoxinu jako je kupříkladu nervový plyn sarin – pacienti měli mimo jiné zúžené zorničky, svalové křeče a mimovolné vyprazdňování střev.

Smrt v Sýrii číhá všude. Ustupující bojovníci nastražují výbušniny do ledniček i…

Tým Lékařů bez hranic poskytnul nemocnici léky a protilátky k ošetření pacientů a také ochranné oblečení pro zdravotnický personál urgentního příjmu. Kromě toho týmy Lékařů bez hranic navštívily i další nemocnice, kde zdravotníci ošetřovali oběti útoku. Tyto týmy poté uvedly, že oběti byly cítit po bělících prostředcích, což naznačuje tomu, že tito pacienti byli vystaveni chlóru.

Tyto zprávy silně napovídají tomu, že oběti útoku v Khan Sheikhoun byly vystaveny alespoň dvěma různým chemickým látkám.

Ojedinělé barevné video ukazuje bitvu o Stalingrad, jeden z nejkrvavějších střetů všech…
Unikátní dokumenty napsané lidskou močí odhalují nacistické pokusy na ženách v …


red


Klíčová slova: sýrie, chemické zbraně, sarin, plyn, děti, smrt


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější