Lékaři bez hranic o chemickém útoku v Sýrii: Děti zřejmě zabíjel sarin a chlór | Reflex.cz
nahoru

Lékaři bez hranic o chemickém útoku v Sýrii: Děti zřejmě zabíjel sarin a chlór

red5. dubna 2017 • 17:15

Bezvládná těla dětí, dospělých a proud vody z hadice, která má z lidských tváří smýt neznámou látku. Ta zabila jedenáct dětí a kolem šesti desítek dospělých. Tým Lékařů bez hranic, který poskytuje podporu urgentnímu příjmu v nemocnici Bab Al Hawa v syrské provincii Idlib, potvrdil, že symptomy pacientů z Khan Sheikhoun odpovídají vystavení neurotoxinu jako je například sarin.  

Několik obětí útoku na město Khan Sheikhoun bylo přepraveno do nemocnice v Bab Al Hawa na syrsko-turecké hranici, tedy asi 100 km severně od města Khan Sheikhoun. Osm pacientů přijatých v této nemocnici vykazovalo symptomy odpovídající působení neurotoxinu jako je kupříkladu nervový plyn sarin – pacienti měli mimo jiné zúžené zorničky, svalové křeče a mimovolné vyprazdňování střev.

Smrt v Sýrii číhá všude. Ustupující bojovníci nastražují výbušniny do ledniček i…

Tým Lékařů bez hranic poskytnul nemocnici léky a protilátky k ošetření pacientů a také ochranné oblečení pro zdravotnický personál urgentního příjmu. Kromě toho týmy Lékařů bez hranic navštívily i další nemocnice, kde zdravotníci ošetřovali oběti útoku. Tyto týmy poté uvedly, že oběti byly cítit po bělících prostředcích, což naznačuje tomu, že tito pacienti byli vystaveni chlóru.

Tyto zprávy silně napovídají tomu, že oběti útoku v Khan Sheikhoun byly vystaveny alespoň dvěma různým chemickým látkám.

Ojedinělé barevné video ukazuje bitvu o Stalingrad, jeden z nejkrvavějších střetů všech…
Unikátní dokumenty napsané lidskou močí odhalují nacistické pokusy na ženách v …


red


Klíčová slova: sýrie, chemické zbraně, sarin, plyn, děti, smrtDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,880
29,650
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější