nahoru

Neschopní ekoaktivisté, uprchlíci a Einstein hraje Lady Gaga. Sledujte nejlepší reklamy Super Bowlu

Martin Bartkovský6. února 2017 • 14:00
Neschopní ekoaktivisté, uprchlíci a Einstein hraje Lady Gaga. Sledujte nejlepší reklamy Super Bowlu
foto: Reprofoto YouTube.com

Minuta vysílacího času během přestávky při Super Bowlu se může vyšplhat až na téměř 300 miliónů korun. I přesto firmy o vysílací čas ve finálovém zápase amerického fotbalu velmi stojí. Spoty velkých korporací, automobilek i internetových firem se předhánějí v kreativitě i kontroverzi. Letos se mezi reklamami objevily hned dvě s uprchlickou tematikou. Nechyběl ani megalomanský klip s akčními hvězdami a Kia natočila asi nejvtipnější spot, který si utahuje z ekologických aktivistů.

Budweiser – Zrozeni těžkou cestou

720p 480p 360p 240p
Super Bowl 2017: Budweiser – Zrozeni těžkou cestouVIDEO YouTube.com

Reklama ukazuje životní cestu „uprchlíka“ Adolpha Busche, který utíká z Německa do USA. Musí snášet posměch i výhrůžky, když ho v Americe posílají domů. Nakonec v St. Louisu potká Eberharda Anheusera a společně začnou vařit nejpopulárnější pivo Spojených států.

National Geographic – Einstein hraje Lady Gaga

720p 480p 360p 240p
Super Bowl 2017: National Geographic – Einstein hraje Lady GagaVIDEO YouTube.com

Minimalistickou cestou, která nadzdvihne koutky vašich úst, se vydala televizní stanice National Geographic. Její spot propaguje televizní seriál Génius, o němž si více můžete přečíst ZDE. Geoffrey Rush, který ztvárňuje slavného génia, v reklamě hraje na housle melodii písničky Bad Romance od Lady Gaga.

Kia — Melissa McCarthyová zachraňuje zvířata

720p 480p 360p 240p
Super Bowl 2017: KIA - Melissa McCarthy zachraňuje zvířataVIDEO YouTube.com

Automobilka Kia obsadila do své reklamy herečku Melissu McCarthyovou, jež hrála kuchařku Sukkie v seriálu Gilmorova děvčata. Ve spotu však představuje zapálenou ekoaktivistku, která nejdřív zachraňuje velryby, později stromy, pak bojuje proti tání ledovců a nakonec se ještě pokusí zkrotit nosorožce. Pointou je, že k ochraně životního prostředí nemusíte takto bláznit, ale stačí jezdit v autě na ekologický pohon.

84 Lumber – Cesta z Mexika do USA

720p 480p 360p 240p
Super Bowl 2017: 84 Lumber – Cesta z Mexika do USAVIDEO YouTube.com

Největší kontroverzi vyvolala reklama na americkou firmu 84 Lumber, jež prodává stavebniny. V kompletní pětiminutové verzi sledujeme cestu mexické matky s dcerou, které cestují do USA, ale zastaví je zeď. Tu nakonec překonají díky dveřím, jež tam postavili američtí řemeslníci. Slogan je: „Touha uspět je zde vždy vítána.“

wix.com – Kurýr a Wonder Woman demolují hospodu

720p 480p 360p 240p
Super Bowl 2017: wix.com – Kurýr a Wonder Woman demolují hospoduVIDEO YouTube.com

Společnost, která nabízí jednoduchou tvorbu webových stránek, ukázala, že se rozhodně nebojí natočit reklamu s obrovským rozpočtem. Hvězdami jejich klipu jsou izraelská kráska Gal Gadonová (představitelka Wonder Woman) a britský drsňák Jason Statham (Kurýr, Postradatelní). Ti zdemolují restauraci, v níž vaří i kuchař Felix, který si díky tomu otevře přívěs s pouličním jídlem.

Anketa
Která reklama zaujala nejvíce vás? Hlasujte!
Budweiser – Zrozeni těžkou cestou
7.1%
10
National Geographic – Einstein hraje Lady Gaga
5%
7
Kia — Melissa McCarthyová zachraňuje zvířata
69.5%
98
84 Lumber – Cesta z Mexika do USA
12.8%
18
wix.com – Kurýr a Wonder Woman demolují hospodu
5.7%
8

Super Bowl 2017: Pár minut slávy, nebo jen další skandál?
Zabili letošní Super Bowl Coldplay, nebo Beyoncé? Sportovní svátek jako politický manifestKlíčová slova: superbowl, super bowl, reklama, reklamy, VIDEODiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
22,750
28,670
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější