nahoru

Neschopní ekoaktivisté, uprchlíci a Einstein hraje Lady Gaga. Sledujte nejlepší reklamy Super Bowlu

Martin Bartkovský 6. února 2017 • 14:00
Neschopní ekoaktivisté, uprchlíci a Einstein hraje Lady Gaga. Sledujte nejlepší reklamy Super Bowlu
foto: Reprofoto YouTube.com

Minuta vysílacího času během přestávky při Super Bowlu se může vyšplhat až na téměř 300 miliónů korun. I přesto firmy o vysílací čas ve finálovém zápase amerického fotbalu velmi stojí. Spoty velkých korporací, automobilek i internetových firem se předhánějí v kreativitě i kontroverzi. Letos se mezi reklamami objevily hned dvě s uprchlickou tematikou. Nechyběl ani megalomanský klip s akčními hvězdami a Kia natočila asi nejvtipnější spot, který si utahuje z ekologických aktivistů.

Budweiser – Zrozeni těžkou cestou

Super Bowl 2017: Budweiser – Zrozeni těžkou cestouVIDEO YouTube.com

Reklama ukazuje životní cestu „uprchlíka“ Adolpha Busche, který utíká z Německa do USA. Musí snášet posměch i výhrůžky, když ho v Americe posílají domů. Nakonec v St. Louisu potká Eberharda Anheusera a společně začnou vařit nejpopulárnější pivo Spojených států.

National Geographic – Einstein hraje Lady Gaga

Super Bowl 2017: National Geographic – Einstein hraje Lady GagaVIDEO YouTube.com

Minimalistickou cestou, která nadzdvihne koutky vašich úst, se vydala televizní stanice National Geographic. Její spot propaguje televizní seriál Génius, o němž si více můžete přečíst ZDE. Geoffrey Rush, který ztvárňuje slavného génia, v reklamě hraje na housle melodii písničky Bad Romance od Lady Gaga.

Kia — Melissa McCarthyová zachraňuje zvířata

Super Bowl 2017: KIA - Melissa McCarthy zachraňuje zvířataVIDEO YouTube.com

Automobilka Kia obsadila do své reklamy herečku Melissu McCarthyovou, jež hrála kuchařku Sukkie v seriálu Gilmorova děvčata. Ve spotu však představuje zapálenou ekoaktivistku, která nejdřív zachraňuje velryby, později stromy, pak bojuje proti tání ledovců a nakonec se ještě pokusí zkrotit nosorožce. Pointou je, že k ochraně životního prostředí nemusíte takto bláznit, ale stačí jezdit v autě na ekologický pohon.

84 Lumber – Cesta z Mexika do USA

Super Bowl 2017: 84 Lumber – Cesta z Mexika do USAVIDEO YouTube.com

Největší kontroverzi vyvolala reklama na americkou firmu 84 Lumber, jež prodává stavebniny. V kompletní pětiminutové verzi sledujeme cestu mexické matky s dcerou, které cestují do USA, ale zastaví je zeď. Tu nakonec překonají díky dveřím, jež tam postavili američtí řemeslníci. Slogan je: „Touha uspět je zde vždy vítána.“

wix.com – Kurýr a Wonder Woman demolují hospodu

Super Bowl 2017: wix.com – Kurýr a Wonder Woman demolují hospoduVIDEO YouTube.com

Společnost, která nabízí jednoduchou tvorbu webových stránek, ukázala, že se rozhodně nebojí natočit reklamu s obrovským rozpočtem. Hvězdami jejich klipu jsou izraelská kráska Gal Gadonová (představitelka Wonder Woman) a britský drsňák Jason Statham (Kurýr, Postradatelní). Ti zdemolují restauraci, v níž vaří i kuchař Felix, který si díky tomu otevře přívěs s pouličním jídlem.

Anketa
Která reklama zaujala nejvíce vás? Hlasujte!
Budweiser – Zrozeni těžkou cestou
7%
10
National Geographic – Einstein hraje Lady Gaga
4.9%
7
Kia — Melissa McCarthyová zachraňuje zvířata
69.7%
99
84 Lumber – Cesta z Mexika do USA
12.7%
18
wix.com – Kurýr a Wonder Woman demolují hospodu
5.6%
8Klíčová slova: reklama, superbowl, VIDEO, reklamy, super bowlDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.