nahoru

Zemanův pomník za čínské peníze: Prezident chce oživit tajemný Baťův projekt. Video Bohumila Pečinky

Bohumil Pečinka 23. března 2016 • 15:00
Video se připravuje ...
Bohumil Pečinka
• video: 
Reflex.cz

Událostí desetiletí se může stát návštěva čínského prezidenta a šéfa tamních komunistů Si Ťin-pchinga v Česku. Paradoxně jde o jednu z nejutajovanějších diplomatických akcí, která také rozhodne, jestli si prezident Miloš Zeman postaví za čínské peníze svůj pomník. Hrad, ministerstvo zahraničí ani velké české firmy příliš nemluví o cílech návštěvy čínského prezidenta, kterého má doprovázet několik desítek podnikatelů. Je to zvláštní už jenom proto, že podle prezidenta Miloše Zemana má dojít k podpisům smluv za 45 miliard korun. Podle zákulisních informací se však kontrakty uzavírají do poslední chvíle, takže nikdo neví, jestli všechny smlouvy budou podepsány a v jakém rozsahu. Obecně řečeno: všichni, od byznysmenů přes politiky až po prezidenta Zemana hrají s Číňany své hry a nikdo nechce být ten, komu to nakonec nevyšlo. O co tu půjde?

Článek Zemanův čínský pomník čtětě v tištěném Reflexu, který vychází ve čtvrtek a podívejte se na krátké video, v němž autor odhaluje zákulisí tématu.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.