nahoru

Kapela OK Go natočila klip v nulové gravitaci. Na jeden záběr

Mav 11. února 2016 • 17:30
Kapela OK Go natočila klip v nulové gravitaci. Na jeden záběr
foto: OK Go

Pamatujete na tanečníky na běhacích pásech z posilovny? Po videu natočeném dronem a dalších monstrózních trikových kejklích přinášejí další parádní kousek: videoklip ve stavu beztíže.

Kapela OK Go si zakládá na videích na jeden záběr a bez jakýchkoli počítačových triků – vše dělají postaru, vše se opravdu děje.

Tentokrát využili stavu beztíže – v letadle, jež střídavě padá a stoupá. Na takovém trénují třeba kosmonauti, ale když na to máte, můžete si zážitek zaplatit sami. Složitější je v něm ale vymýšlet nějaké choreografie.

OK Go - Upside Down & Inside Out

Hello, Dear Ones. Please enjoy our new video for "Upside Down & Inside Out". A million thanks to S7 Airlines. #GravitysJustAHabit

Posted by OK Go on Thursday, 11 February 2016

Pro OK Go a jejich choreografku to byla výzva, ale zvládli na jedničku. V Rusku před pár dny natočili klip ke své písni Upside Down & Inside Out.

I jejich další pokyny jsou megalomanské: třeba auto místo hudebního nástroje:

V surrealistickém klipu Writing on the Wall se zase pustili do procházení zdí či změn prostoru: 

Časem zase manipulovali v End Love:

Pro klip This Too Shall Pass postavili obří nesmyslnou mašinu, takzvaný Rube Goldbergův stroj, jaký se obvykle vyskytuje spíš v animovaných groteskách. Účinkuje třeba domino, padající klavír, samohybná paintballová popravčí četa či parta Lego minifigurek.

Po stropě chodí v reklamě na čínskou nábytkářskou společnost:

A že to není podvod, dokazují i naživo. Třeba vystoupením pod vodou:

Mav


Klíčová slova: vesmír, hudba, VIDEO, klipDiskuse ke článku