nahoru

Čína zaútočila na Američany. Naštestí jen v počítačové simulaci

bar4. září 2015 • 16:00
Čína zaútočila na Američany. Naštestí jen v počítačové simulaci
foto: Youtube.com

Šok a rozhořčení v USA vzbudilo čínské video, které se ve čtvrtek objevilo na internetu. Je na něm počítačovou animací znázorněn útok čínských vojáků na flotilu amerických lodí a na vojenskou základnu, která se nápadně podobá základně amerických sil na Okinawě.

Jak si všímá web think tanku Council on Foreign Relations, je to poprvé, co se v čínském válečném videu jako nepřítel zcela jasně objevují Američané. Autorka článku Janine Davidsonová je přesvědčena , že video s názvem „Bitva o ostrov: Úplný pohled na čínskou vojenskou sílu“ je dílem Čínské lidové armády.

Napovídá tomu časová souslednost se dvěma dalšími událostmi. Jednak se objevilo ve stejnou chvíli, kdy se v Pekingu konala největší vojenská přehlídka v historii Číny, na které defilovaly i nové balistické rakety. O těch čínská propaganda ihned rozhlásila, že dokážou zlikvidovat i americké letadlové lodě na vzdálenost 1000 kilometrů. V ten moment se také objevil svaz čínských vojenských lodí objevil u břehů Aljašky, právě v době, kdy tam několik dní trávil prezident Obama.

Video se vyznačuje velkou intenzitou užití těch nejničivějších zbraní velmi agresivním tónem vůči nepříteli. Začíná v okamžiku, kdy je napadena čínská vojenská základna. Její armáda odpoví odpálení několika druhů balistických raket, jež následují rakety země vzduch z čínských bombardérů. Tento úder zničí flotilu i základnu, u nichž nikdo nemůže být na pochybách, že jde o americká zařízení. Objevují se v nich třeba letadla F-22 Raptor nebo letadlová loď třídy USS Nimitz.

Následuje čínské vylodění na „ostrov“, podporované jadernými ponorkami a letadly. Čínské zbraně samozřejmě vyhrávají, s následujícím komentářem: „Ostrov byl úspěšně obsazen a nepřítel jej byl donucen pokojně opustit“.

Simulace čínského útoku na americkou základnuVIDEO Youtube.com

bar


Diskuse ke článku