nahoru

Čína zaútočila na Američany. Naštestí jen v počítačové simulaci

bar 4. září 2015 • 16:00
Čína zaútočila na Američany. Naštestí jen v počítačové simulaci
foto: Youtube.com

Šok a rozhořčení v USA vzbudilo čínské video, které se ve čtvrtek objevilo na internetu. Je na něm počítačovou animací znázorněn útok čínských vojáků na flotilu amerických lodí a na vojenskou základnu, která se nápadně podobá základně amerických sil na Okinawě.

Jak si všímá web think tanku Council on Foreign Relations, je to poprvé, co se v čínském válečném videu jako nepřítel zcela jasně objevují Američané. Autorka článku Janine Davidsonová je přesvědčena , že video s názvem „Bitva o ostrov: Úplný pohled na čínskou vojenskou sílu“ je dílem Čínské lidové armády.

Napovídá tomu časová souslednost se dvěma dalšími událostmi. Jednak se objevilo ve stejnou chvíli, kdy se v Pekingu konala největší vojenská přehlídka v historii Číny, na které defilovaly i nové balistické rakety. O těch čínská propaganda ihned rozhlásila, že dokážou zlikvidovat i americké letadlové lodě na vzdálenost 1000 kilometrů. V ten moment se také objevil svaz čínských vojenských lodí objevil u břehů Aljašky, právě v době, kdy tam několik dní trávil prezident Obama.

Video se vyznačuje velkou intenzitou užití těch nejničivějších zbraní velmi agresivním tónem vůči nepříteli. Začíná v okamžiku, kdy je napadena čínská vojenská základna. Její armáda odpoví odpálení několika druhů balistických raket, jež následují rakety země vzduch z čínských bombardérů. Tento úder zničí flotilu i základnu, u nichž nikdo nemůže být na pochybách, že jde o americká zařízení. Objevují se v nich třeba letadla F-22 Raptor nebo letadlová loď třídy USS Nimitz.

Následuje čínské vylodění na „ostrov“, podporované jadernými ponorkami a letadly. Čínské zbraně samozřejmě vyhrávají, s následujícím komentářem: „Ostrov byl úspěšně obsazen a nepřítel jej byl donucen pokojně opustit“.

Video se připravuje ...
Simulace čínského útoku na americkou základnuVIDEO Youtube.com

bar


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře