nahoru

11ti letý srbský chlapec kreslí jako profesionální umělec

Barbora Harakalová 8. května 2014 • 12:00
malíř
malíř
• foto: 
YouTube.com

O tom, že si spolu dnešní děti neumějí hrát, není pochyb. Místo hry na schovávanou si radši zapnou televizi nebo počítač a ke komunikaci už od útlého věku používají mobilní telefony. Nemají koníčky ani zájmy, jsou znuděné, nic je nebaví. Výjimkou potvrzující pravidlo je jedenáctiletý Dušan Krtolica ze Srbska. Jeho vášní je kreslení. A ne ledajaké.

Miluje dinousaury a fascinuje ho příroda. Jeho snem je vydat knihu, ve které budou jeho kresby. Hravě strčí do kapsy opravdové profesionály a pro kolegy z branže je přírodním úkazem.

S kreslením začínal už když mu byly dva roky a od té doby udělal velký pokrok. Když mu bylo osm let, jeho díla byla vystavena na dvou národních výstavách. Mladý zázrak má bohatou fantazii, kterou do svých obrazů promítá. Najdeme v nich dinosaury, nepřeberné množství rostlin a živočichů včetně opic nebo podmořského světa a mnoho dalších. Není divu, že se v budoucnu chce stát zoologem. Jeho obrazy jsou nádherné, měl by se stát vzorem všech dětí.Klíčová slova: VIDEO, barbora harakalováDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.