nahoru

Jak zajistit dostatek vláhy pro budoucnost? Nejen na to odpovídá konference VODA: Člověk, město, krajina

-bam- 11. října 2020 • 16:00
Video se připravuje ...
Konference VODA: Člověk, město, krajina
• video: 
EASY Future

Čelit suchu a klimatickým změnám bude v nejbližších deseti letech zásadním úkolem. Nejen, že bychom měli na projekty zabraňující suchu vynaložit deset až patnáct miliard korun ročně, ale chybí i odborníci. Podívejte se na konferenci VODA: Člověk, město, krajina, jejíž záznam najdete ve videu v úvodu článku.

Jak v diskuzi řekl rektor České zemědělské univerzity, Petr Sklenička, „na profesionála, který by vyprojektoval nový rybník, se stojí fronta“. Stejně tak je třeba připravit i novou legislativu. Jak potvrdil Jan Bartošek, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL, „ve Sněmovně jsou nyní dokonce tři návrhy, které by boj se suchem řešili změnou Ústavy“.

O velké byrokracii a zdlouhavém vyjednávání s dotčenými institucemi a majiteli hovořila i výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková. Ještě jako starostka Jesenice připravila projekt na protipovodňové řešení potoku Botiče tak, aby v době přívalových dešťů neohrožoval Prahu.

Že projekty, zadržující efektivně vodu v krajině, existují, potvrdil zakladatel spolku Živá voda, Jiří Malík. Jeho již realizovaný projekt mokřadů na rozloze dvaceti kilometrů čtverečních, v hodnotě pouhých osmdesáti milionů korun, je toho důkazem.

 

-bam-Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.