nahoru

S ruskými okupanty bojuje na Ukrajině i mistr světa v biatlonu. Olympionik narukoval do národní gardy

Martin Bartkovský 27. února 2022 • 14:00
S ruskými okupanty bojuje na Ukrajině i mistr světa v biatlonu. Olympionik narukoval do národní gardy
foto: ČTK; koláž reflex.cz

Válka na Ukrajině se každý den rozroste o další neuvěřitelné příběhy. Jedním z posledních je ten, že do národní gardy narukoval i ukrajinský mistr světa v biatlonu Dmytro Pidručnyj. Ten oznámil na svém Instagramu že on i celý ukrajinský biatlonový tým přerušuje sezonu a chystá se bránit svou vlast.

Ještě před pár týdny reprezentoval Ukrajinu na Olympijských hrách v Pekingu, teď vymenil sportovní kombinézu za maskáče. Ukrajinský biatlonista Dmytro Pidručnyj coby člen národní gardy brání své rodné město Ternopil před útokem ruských okupantů. Spolu s ním ve stejné jednotce slouží i další ukrajinský olympionik – reprezentant v severské kombinaci Dmytro Mazurchuk.

Pidručnyj je známým a dlouholetým závodníkem světového poháru v biatlonu. Stabilně patří k nejlepším ukrajinským biatlonistům a z mezinárodních závodů vozil umístění v TOP20. Mezi jeho největší úspěchy patří zlatá medaile z mistrovství světa 2019 ve švédském Östersundu. Ve stafetě na mistrovství Evropy o rok dříve zásadně přispěl taktéž k ukrajinskému triumfu.

Na svůj Instagram Pidručnyj napsal: „Neříkejte, prosím, že sport s politikou nesouvisí, když civilisté umírají, zatímco vy tohle čtete. Nezůstávejte mimo dění.“ Pro ruské okupanty není angažování elitního biatlonisty dobrá zpráva. Lepšího střelce byste v okolí Ternopilu hledali jen těžko.

Video se připravuje ...
Sestřih záběrů z války na Ukrajině k 26.2.2022VIDEO Twitter

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.