Babišovy choboty: Když nemáte protilátky, vrazte tam slona. Uznávání protilátek proti covidu jako dokladu o bezinfekčnosti je nad síly Babišovy vlády, tak se raději premiér v kampani vyfotil v Zoo v Ústí nad Labem se slonicí Delhi

Babišovy choboty: Když nemáte protilátky, vrazte tam slona. Uznávání protilátek proti covidu jako dokladu o bezinfekčnosti je nad síly Babišovy vlády, tak se raději premiér v kampani vyfotil v Zoo v Ústí nad Labem se slonicí Delhi Zdroj: Petr Topič / MAFRA / Profimedia

Imunologové Václav Hořejší (vlevo) a Jiří Šinkora (vpravo) se v případě opatření proti koronaviru také neshodují. Sešli se v pořadu Prostor X na Reflex.cz.
Očkovat, testovat a zkoumat protilátky. Co z toho je správně a co ne?
2
Fotogalerie

Některá opatření a postupy v Česku nemohou fungovat, protože je politicky znásilnil premiér

Jaké jsou myšlenkové pochody předsedy vlády Andreje Babiše a některých expertů při zvládání koronavirové pandemie? A proč často panoval naprostý chaos? Exkluzívní zjištění Reflexu to osvětlují.

„Jak premiér řídí pandemii? Představte si člověka, jenž se rozhodl, že pojede vlakem z Brna do Prahy. Po dvaceti kilometrech zjistí, že ten vlak není moc rychlý, vystoupí a přesune se do autobusu, ale ten není pohodlný, tak si nechá přistavit auto, ale na dálnici jsou zácpy, tak si nechá poslat letadlo, jenomže si uvědomí, že by přistál na letišti, odkud je to daleko, tak si přesedne do vrtulníku, ovšem na ten zas moc fouká, takže se vrátí zpátky do vlaku. Mezitím jsou už všichni ostatní v cíli, včetně toho cvoka, který jel na oslu, ale Babiš je pořád jen za Brnem.“ Těmito slovy komentuje pro Reflex poslanec a lékař Vlastimil Válek (TOP 09) způsob, jakým Andrej Babiš řešil koronavirovou pandemii. Platí to i pro jeho „bitvu o protilátky“, do jejíhož čela se před několika měsíci nominoval. A kde se země v tomto případě nachází teď? Řečeno slovy poslance Válka – pořád za Brnem. Ale po pořádku.

Na začátku byl Jágr

To, že protilátky jsou problém, kvůli kterému se část veřejnosti nechce nechat očkovat, zjistil premiér Babiš zkraje léta. Oči mu otevřel především hokejista Jaromír Jágr, jenž se odmítl stát tváří očkovací kampaně s tím, že má dostatek vlastních protilátek po prodělání nemoci. Stejné doporučení, tedy neočkovat se, dostala od svých lékařů Babišova dcera Vivien. Na poradě s hygieniky, jejíž neveřejnou nahrávku má Reflex k dispozici, následně vysvětlil premiér svůj postoj k protilátkám takto: „Já jsem si to trošku i naučil, jo? A ty protilátky, jo? Chudák Jágr. Však já jsem říkal na poradě, vy jste tam byla, ne? Já jsem říkal Vašákové, řekněte mi, prosím vás, když mé dceři řekne Beneš v Thomayerce, že má 180 protilátky a nemá se nechat očkovat… A Jágrovi to řekne jeho lékař a já to potom řeknu a za den ty idiotský novináři říkají, že Jágr odmítal Babiše. To nebylo o Babišovi. To bylo o tom očkování.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!