Vstanou noví disidenti

Vstanou noví disidenti Zdroj: ČTK / Ondřej Deml

Výběr ze sociálních sítí
Výběr ze sociálních sítí
Výběr ze sociálních sítí
Výběr ze sociálních sítí
Výběr ze sociálních sítí
8
Fotogalerie

Vstanou noví disidenti: Proč se skupina lidí v Česku nechce nechat očkovat?

S postupujícím opadáváním covidové infekce a uvolňováním se společnost ostře polarizuje. Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si evidentně rovnější. Řeč je o tlaku na populaci, aby se očkovala bez ohledu na prodělanou covidovou infekci a dostatek protilátek v těle. Podle reakcí na sociálních sítích je zřejmé, že v Česku, ale i jinde v Evropě vznikne početná skupina lidí, která se očkovat nenechá, a proto nebude mít všechna občanská a lidská práva. Oni se však chtějí aktivně bránit. Vstanou noví disidenti?

Výrok číslo 1

„Když bude v restauraci někdo, kdo nebude mít QR kód nebo covidový pas, kdo tam evidentně nemá co dělat, hostinský může zavolat policii. Pro mě je to ekvivalent, jako by někdo byl opilý a začal se rvát. Tak ho vyhodím. Nebo majitel zavolá policii a ta ho vyvede.“

Petr Smejkal, epidemiolog

Výrok číslo 2

„Vracíme do normálu? No, já nevím – nemohu do restaurací, do hotelu, do fitka ani ke kadeřnici… Za mě není normální povinnost donekonečna se testovat nebo očkovat. Já se tedy přizpůsobím – jídlo z restaurací budu jíst na nejbližší lavičce, filmy si budeme promítat doma, domů pozvu i kadeřnici a party si taky uděláme u sebe – zvát budeme ty, kdo nepožadují zdravotní potvrzení.“

Margit Slimáková, farmaceutka


Dva výroky dvou veřejně známých osob. Oba jsou reakcí na plány vlády omezovat nejen cestování, ale i přístup k některým službám či kulturním a sportovním akcím s takzvaným covid pasem – tedy osvědčením o tom, že je jeho nositel vůči nemoci covid-19 imunní. Těžko si představit rozdílnější představy o budoucnosti. Známá farmaceutka a propagátorka zdravé výživy Margit Slimáková není sama, kdo deklaruje, že takzvaný návrat do normálu nehodlá přijmout s žádnými dodatečnými podmínkami, které naopak epidemiolog Petr Smejkal považuje za zcela nezbytné.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!