nahoru

Marihuana je skoro makrobiotická!

Jiří X. Doležal6. února 2009 • 07:18
Marihuana je skoro makrobiotická!

Nový marihuanový skandál slavného sportovce, čtyřnásobného olympijského vítěze ...

plavce Michaela Phelpse, ukazuje celou bídu protidrogové represe.
Co se vlastně stalo? Z našeho střízlivého a středoevropského úhlu pohledu se nestalo nic. Vůbec nic. Slavný sportovec mimo svou sportovní sezónu prostě zapařil na mejdanu a potáhl si z bongu. Tak jako si z bongu potáhnou stovky tisíc jiných mladých lidí na miliónech podobných mejdanů. Phelpse, takto sportovní idol americké mládeže, přitom však vyfotili z bulváru a jeho fotka s bongem obletěla svět. Následovalo zemětřesení.
Jeden z plavcových sponzorů, firma Kellogg‘s, známý výrobce cereálií, s plavcem neobnoví sponzorský kontrakt, protože jeho chování – ono kouření bongu – „se neslučuje s image firmy“. Firma evidentně zapomíná, že cereálie patří do toho trsu zdravé přírodní výživy, kterou právě konzumenti marihuany upřednostňují. Od Amerického plaveckého svazu dostal navíc trest v podobě tříměsíčního zákazu startu a ještě přijde o další finance od sponzorů – organizace USA Swimming ho totiž v tomto období nebude vůbec podporovat.
Přitom kdyby si ten samý sportovec dal na tom samém mejdanu pořádnou sklenici tvrdé drogy – kořalky – nedělo by se VŮBEC NIC, i když ta kořalka je řádově nebezpečnější než marihuana. Drogová prevence prostě nestojí na racionálních, ale čistě magických základech.Další články autora najdete v rubrice Z ÚHLU POHLEDU PLACATÉ ŽELVY (Reflex online)