nahoru

Adéla Elbel: S komičkou o roce 2020, Čaputové, Schillerové a významu sloganu „Mám v piči“

Veronika Bednářová 4. ledna 2021 • 18:10
Adéla Elbel: S komičkou o roce 2020, Čaputové, Schillerové a významu sloganu „Mám v piči“
foto: Nguyen Phuong Thao

Vtipné pointy trousí na závěr svých stand-upů nenápadně a s odstínem smutku. Její merchandisingová trička Mám v piči se prodávají dobře. Nedávno vyšel její autorský životopis Doba temna s podtitulem Stand-up your life, který zdaleka není jen o rozvodu. Stoupající hvězda českého stand-upu Adéla Elbel (39), členka uskupení Na stojáka, známá i jako zpěvačka (bývalé) hudební formace Čokovoko, moderátorka a překladatelka deseti knih z nizozemštiny, mluví pořád víc o sobě a přináší do českého prostředí nová témata. Zásadně, skandálně i trochu stydlivě.

Přišla jste letos o hodně práce?

Jenom na jaře jsem škrtla asi čtyřicet vystoupení, což není úplně málo. Téměř všichni tehdy přesouvali zakázky až na podzim, ale já jsem si řekla, že chci zkusit pracovat už v červnu. Živím dvě děti, ale hlavně tu práci miluju. Nabíjí mě.

A vyšlo vám to?

No, vyšlo! Hned na 8. června, kdy se dočasně uvolnila opatření, jsme si naplánovaly s kolegyní Ivou Pazderkovou naši improvizovanou talkshow Všechno nejlepší.

A chodili lidi?

Lidi sice byli po jarní mediální masáži vyděšení, ale přišli, a tak jsem měla krásné standupové léto. Pak zas šlus. Teď mám, stejně jako všichni kolegové, které živí veřejné vystupování, prázdný diář, nedá se ani připravovat jarní sezóna. Nic.

V mezičase jste alespoň stihla napsat knihu… Vaše Doba temna začíná, když vám bylo devět a s mladším bratrem jste přišli kvůli autonehodě o otce. Psal se rok 1990. A ano, ta kniha je hodně vtipná, občas jsem se smála nahlas. To je stejné jako u stand-upu, není?

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku