
Za hranou to bylo jen v rámci českého předposraného vědomí. Lidem podle Hutky nevadí Zemanovo chování, ale vadí jim, že o tom někdo napíše písničku. To by se mělo léčit, říká. Další píseň se jmenuje Ovarova revoluce a je ještě ostřejší. Je prý nesmlouvavá a tvrdě prezidenta popisuje. Hutka teď píše i píseň o premiéru Babišovi. Melodii má, na textu zatím pracuje.
Hutkovi bylo líto, že nemohl vystoupit na velké demonstraci na Letné. Mrzelo ho, že byl odmítnut, ale šlo prý o generační nedorozumění. Na tu další velkou demonstraci už ale pozvaný je a chce zahrát píseň, která byla s rokem 1989 spojovaná. Má to podle něj velký smysl. Doba je teď podle něj podobná. Rozhodující, aktivní a inteligentní část národa není schopná přijmout, jak je stát vedený.
Hutka se 25. listopadu 1989 vracel z emigrace, de facto rovnou na demonstraci. Na dobu před emigrací vzpomíná jako na velmi těžké období, kdy neměl ani na jídlo. Chtěl ale jít za svým cílem a být svobodným písničkářem. Pak byl pod velkým tlakem StB, která mu vyhrožovala vězením. Toho už se teď nebojí.
V čem je podle Hutky prezident Zeman jako český král? Proč je podle něj na místě zpívat o jeho smrti a jak ostrý text obhajuje? O čem je Ovarova revoluce a v čem jde tento text ještě dál? Měla by být zakázána KSČM? A bojí se umělci v Česku být politicky aktivní?