Dobešová: Šlo mi o život, kvůli rakovině a pojišťovně. Zachránil mě zázrak, strachu se ale nikdy nezbavím | Reflex.cz
nahoru

Dobešová: Šlo mi o život, kvůli rakovině a pojišťovně. Zachránil mě zázrak, strachu se ale nikdy nezbavím

Čestmír Strakatý4. února 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Miroslavou Dobešovou
• video: 
Prostor X

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Novinářka Mirka Dobešová bojovala nejdřív s rakovinou, komplikacemi a pak pojišťovnou. Ten třetí boj prohrála, ale pomohli jí lidé. Povedlo se jí vybrat 6 milionů na klíčovou operaci a mluví o zázraku. Ostře přitom kritizuje postup pojišťovny a to nejenom ve svém případě. Lidé jsou jí prý úplně ukradení. Dobešová říká, že pojišťovna její život ohrozila a teď už je minutu po dvanácté.

Stav Dobešové se totiž stále zhoršuje. Odhaluje se mřížka pod okem, problémy narůstají a jejich řešení bude náročnější. Českým doktorům nevěří, i proto, že původní operace se jim podle ní moc nepovedly. Navíc prý není pravda, že mají s operací, kterou potřebuje, zkušenosti. Jednala prý i s ředitelem VZP, který jí řekl, že není důležitý výsledek operace, ale to, že proběhne v Česku. Nepomohla ani přímluva senátorů.

Dobešová říká, že jí píšou lidé s podobnými zkušenostmi a problémy. Třeba se ptají na radu, kam v zahraničí na operaci jet, protože jim prý v Česku nikdo neporadil, tak jako jí. To podle ní není normální. Tvrdí, že k lékaři v Liverpoolu, ke kterému zřejmě nakonec na operaci půjde, se vlastně dostala náhodou a české zdravotnictví ji v tom nepomohlo ani neporadilo. Pokusí se nechat si zpětně náklady na operaci proplatit. Pokud to vyjde, chce peníze dát na pomoc lidem ve stejné situaci. 

Alkohol způsobuje 9 typů rakoviny, víme to jistě a média mlčí, bezpečná dávka…

Novinářka mluví taky o strachu, se kterým se naučila žít. O život jí šlo po náročné operaci, kterou podstoupila už ve 14 letech. Vzpomínky na tu dobu prý vytěsnila. Rakovina, kterou trpěla, je ale velmi agresivní a může se kdykoliv vrátit. Zatím neví, kolik operací jí ještě čeká. Říká, že by chtěla vypadat normálněji a nebýt neustále středem pozornosti. 

Jak těžký byl boj Mirky Dobešové s rakovinou i pojišťovnou? Čím jí ohrozila život a proč už je teď minutu po dvanácté? Co si myslí o politicích a zdravotnickém systému? A co jí dává energii jít dál?

Profesor Ptáček: Vládnou nám bezcitní psychopati, za většinu nemocí si můžeme sami,…
V jídle je skryté nebezpečí, může i za rakovinu. Vím, co změnit, mě to uzdravilo, stačí…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější