Video placeholder
Prostor X: Marek Adamczyk | Zdroj: Reflex.cz/Jan Příplata

Marek Adamczyk: Jsem z něj zklamaný. Klempíř si hraje na ministra. Nestačí se tak tvářit, musí zamakat

Pavlína Horáková
Diskuze (0)

Sako z člověka ministra neudělá. Marek Adamczyk, který v současné době hraje Antifola z Efesu v Komedii plné omylů na Letních shakespearovských slavnostech, se jako člen Herecké asociace osobně setkal s ministrem kultury Otou Klempířem. „Jsem z něj zklamaný, respektive z toho, jak se toho celého zhostil,“ uvedl herec v Prostoru X.

Podle Adamczyka se Klempíř snaží nejistotu a nedostatek zkušeností překrýt důrazem na svou novou roli. „Řekl si, že si bude tak dlouho hrát na ministra, dokud mu to nějak nevyjde. Je pro něj kolikrát důležitější to, že má na sobě sako, než že je třeba z uměleckého prostředí,“ prohlásil. Kritizoval také způsob, jakým ministr přistupuje k financování veřejnoprávních médií. „On nemá data, má jenom dojmy, na základě kterých tyhle změny dělá,“ dodal.

Z demonstrace až na olympiádu

Jak probíhalo Adamczykovo první rande s Evou Adamczykovou na demonstraci? Jak si plánoval společné finále StarDance s manželkou a Vavřincem Hradilkem? A kdo ho naučil šňupat vodku? „Já bych Klempířovi přál, aby se nakonec naučil, jak dělat ministra. Ale nebude stačit, že se bude tvářit, že je ministr. Bude muset zamakat,“ uzavřel Adamczyk. Celý rozhovor najdete v Prostoru X.

Začít diskuzi

Články z jiných titulů