Video placeholder
Úryvek z Prostoru X s Ondřejem Novotným o Karlosovi Vémolovi. | Zdroj: Reflex.cz/Jan Příplata

Ondřej Novotný: Vémolovi věřím skoro absolutně. Hodit ho přes palubu kvůli společnosti? To neuděláme

Pavlína Horáková
Diskuze (1)

Když jde o Karlose Vémolu, spolumajitel a promotér organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný volí loajalitu před bezpečným odstupem. V Prostoru X vysvětloval, proč ho Oktagon nepřestává podporovat ani po vážném obvinění, kauci za 15 milionů a další kauze se zabavenou lvicí.

Ondřej Novotný odmítl, že by kauzy Karlose Vémoly automaticky poškozovaly Oktagon. Na otázku, zda obvinění ze zvlášť závažné organizované drogové trestné činnosti a případ zabavené lvice vrhají stín na organizaci, odpověděl: „Já myslím, že ne.“ Podle něj není možné směšovat život jednoho bojovníka s celou značkou: „Já nejsem zodpovědný za život Karlose. Karlos není Oktagon.“ 

Vémoly se zastal i ve chvíli, kdy přišla řeč na lvici s vytrhanými drápy. Zákrok neobhajoval, ale tvrdil, že Vémolu zná jako člověka, který svá zvířata miluje. „Jestli někdo miluje zvířata, tak je to Karlos,“ uvedl. Zásah vůči lvici mu připadá sporný hlavně kvůli tomu, že podle něj Vémola péči nezanedbával. „Ten kluk je schopný kvůli tomu, aby nakrmil ty zvířata, jet 400 kilometrů a pak se zase vrátit a dělá to prostě každý den,“ řekl.

Nejzásadnější podle Novotného bylo rozhodnutí, zda se od Vémoly odstřihnout, nebo mu pomoct. On a Pavol Neruda zvolili druhou možnost. „Buďto se postavit za někoho, se kterým žijete 10 let ve velmi úzkém vztahu a máte nějaký silný pocit a informace, že to, z čeho je obviněn, je absolutní nonsens,“ řekl. Druhou variantu popsal jako „hodit přes palubu kvůli objednávce společnosti“. K otázce, zda Oktagon pomohl s kaucí 15 milionů korun, byl zdrženlivý: „Když se o tom spekuluje, tak to nechme, aby se o tom spekulovalo.“ Důvěru ve Vémolu ale formuloval jasně: „Karlosovi, myslím si, že věříme. Já teda skoro řeknu až absolutně.“

Proč říká věci tak natvrdo, i když ví, že tím může poškodit vlastní byznys? Jak velký obrat má dnes Oktagon? Je to ještě parta nadšenců, nebo už korporát? Co se stane, když diváci dostanou do ruky QR kód a možnost zasáhnout do zápasu? Proč o sobě říká, že jako malý hodně lhal? Kdy mu vlastní žena řekne: Ondro, tohle už bylo moc? A proč Ondřej Novotný věří, že jednou může Oktagon překonat i fotbal? Pusťte si Prostor X s Ondřejem Novotným.

Video placeholder
Prostor X: Ondřej Novotný • Reflex.cz/Jan Příplata
Vstoupit do diskuze (1)

Články z jiných titulů