
Pokud sdělení obvinění milence premiéra zapříčiní, že padne vláda, tak ta vláda byla, jaká byla, říká Šlachta o zásahu na Úřadu vlády z roku 2013. Odmítá, že by byl přehnaný nebo že by z něj nic nevzešlo. Tvrdí, že zakročení proti milence premiéra, která tu řídila zemi, bylo nutné. Nešlo ale prý o nic politického, neodstřelili prý žádného politika. Za pád vlády podle něj nemohli. Obvinění na adresu exžalobce Grygárka, kvůli kterým je na něj podaná žaloba, je prý připraven obhájit u soudu.
Šlachta přiznává, že ho hnutí ANO zklamalo, že do něj vkládal nějaké naděje. Odmítá, že by byl ve větším kontaktu s premiérem Babišem, viděli se ale několikrát. Případnou spolupráci s hnutím ANO nebo i SPD ale nevylučuje. Tvrdí, že nechce na nikoho plivat a vymezovat se negativně. S programem budou hnutí Přísaha radit a odborně ho zaštítí exnáměstek ministerstva zdravotnictví Aleksi Šedo nebo bývalý prezidentský kandidát a zbrojař Jiří Hynek.
Šlachta mimo jiné prosazuje přístup „padni, komu padni“ a boj proti korupci, který podle něj pořád lidi štve a je pro ně velkým tématem. Tvrdí, že ví, jak to řešit. To, že s podobnou rétorikou šel do voleb i kdysi Andrej Babiš, mu nepřijde jako problém. Říká, že on není Babiš a že nabídne i konkrétní řešení. Třeba v daňových otázkách, zdravotnictví i bezpečnosti, chce ale program představit až v květnu.
Za kampaň už hnutí Přísaha utratilo přes 2,5 milionu korun, Šlachta je připraven doložit všechny příjmy a výdaje od začátku roku. Přísaha byla kritizována za to, že bylo její financování netransparentní, s tím ale Šlachta nesouhlasí. Naposledy získal 1,5 milionu od firmy ILS, důvody má prý vysvětlit přímo majitel firmy.
Jak se Robert Šlachta dívá na nebezpečí Ruska a dalších zemí? Jaké jsou jeho priority a s kým je chce prosazovat? Funguje ještě na lidi boj proti korupci? A byl v čele ÚOOZ skutečně úspěšný?
Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde >>>