nahoru

Prostor X

Hejtmanka Pecková: Vláda nás tlačila do kouta a Hamáček strašil, teď mi lidé vyhrožují smrtí, peklo začalo v sobotu

Čestmír Strakatý 17. února 2021 • 06:00
Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor s Petrou Peckovou
• video: 
Prostor X

Nemluvme o rozvolňování, ale o přenastavení opatření a dání důvěry občanům, říká hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková /STAN/. Vláda podle ní hejtmany v jednání o nouzovém stavu tlačila do kouta a ministr vnitra Hamáček je strašil. Později se přístup vlády a premiéra změnil. Pecková popisuje, jaké jí po tom všem chodí výhružky.

Chcípni ty a celá tvoje rodina, ať dostaneš rakovinu, líčí hejtmanka výhružky, které jí začaly chodit. Jsou prý vážné, ale ochranku zatím nemá. Říká, že peklo začalo v sobotu, už předtím jí ale volaly a psaly tisíce lidí. Podle Peckové se naplno ukázala frustrace, která v české společnosti je. Kritika na ni přitom mířila z obou stran.

Pecková tvrdí, že nouzový stav není pro zvládání epidemie bezpodmínečně nutný, respektive se ukazuje, že i přes jeho zavedení se situace nelepší. Navrhuje, aby se opatření změnila. Obchody a některé služby by se mohly otevřít, ale za přísných podmínek, například za použití FFP2 respirátorů a testů ne starších než 12 hodin, včetně všech hygienických pravidel.

Zástupci Středočeského kraje a Prahy byli připravení situaci řešit jen v rámci stavu nebezpečí a opatření ministerstva zdravotnictví, říká Pecková. Koronavirus tak podle ní zvládat jde. Nechtěli být ale jedinívz celé republiky, to by podle ní udržitelné nebylo. Teď čeká, jak dopadne jednání o pandemickém zákonu ve sněmovně, na které je podle ní znovu hlavní zodpovědnost.

Jaký je rozdíl mezi přístupem hejtmanů a poslanců? Je rozumné teď otevírat obchody, jak to prosazují hejtmani? Jak probíhalo jednání s premiérem? A bojí se Petra Pecková výhrůžek, které jí chodí?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>




Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.