Česká radost po trefě na 3:2 Zdroj: Deník Sport / Michal Beránek

Kari Jalonen v diskuzi s Martinem Eratem
Regenda tvrdě sestřelil Chytila
24
Fotogalerie

Glosovali jsme MS v hokeji Česko vs. Slovensko: Slováci tvrdě faulovali a Češi vyhráli 3:2 i když dali 4 góly

Pro český tým začalo hokejové mistrovství světa 2023 jedním z nejpikantnějších možných zápasů. V úvodu turnaje, který se letos hraje lotyšské Rize (tady je skupina, ve které jsou Češi) a finském Tampere narazili na Slováky. Původně se MS mělo konat v Petrohradu, ale pořadatelství bylo Rusku odejmuto (stejně jako možnost vyslat vlastní hokejisty) jako trest za zvěrstva, které páchá na Ukrajině. Zápas nabídl střet dvou zahraničních koučů - Fina Jalonena s Kanaďanem Ramsayem, divokou první třetině, vyhrocenou atmosféru, slovenskou agresivitu i českou střeleckou efektivitu. Utkání glosoval živě Martin Bartkovský.

Online přenos

Martin Bartkovský
12. května 2023 · 17:25

Série zajímavých českých přihrávek, ale puk končí ve slovenské lapačce.

12. května 2023 · 17:26

Tvrdé české hity do Slováků, ti ale dál útočí.

12. května 2023 · 17:27

Česká hra hodně statická, Slováci stále v útoku. Jsou ktivnější a více kombinují.

Sedlák opět nebezpečná střela z protiútoku, ale gól z toho nebyl.

12. května 2023 · 17:28

Počet reklamních přestávek se stupňuje...

12. května 2023 · 17:29

Slováci po pauze hodně nebezpeční. Hudáček ale fauluje a půjde ven. Česká přesilovka ráz hry snad změní.

12. května 2023 · 17:31

Slováci vystihují dobře českou rozehrávku a našim hráčům se nedaří uhnízdit v jejich třetině.

12. května 2023 · 17:32

Cože? Velká gólová loupež. Tomášek teď střílel do prázdné, ale obránce vykopl puk na poslední chvíli. Češi už zvedali ruce nad hlavu.

12. května 2023 · 17:33

Skvělé přesilovkové šance, gól ale zatím nepřináší.

Slováci hodně padají do střel, Češi jsou kreativní. Přesilovka je pryč, stav stále 3:2 pro Česko a do konce 6 minut.

12. května 2023 · 17:35

Holomajzna ve středním pásmu, hra trochu ztratila tempo kvůli kostrbatým odrazům.

12. května 2023 · 17:36

Sedlák a Tomášek málem přidali branku, ale slovenský brankář jistý. Pěkná kombinace v situaci dva na dva.

Z protiútoku málem skórovali Slováci. Hrubec ve spolupráci s obránci nebezpečí odvrátil.

Tři minuty do konce.

12. května 2023 · 17:39

Slováci nahazují puky do rohů, Češi jsou nebezpeční z protiútoků. Teď mohl skórovat Flek.

12. května 2023 · 17:40

Poslední 2 minuty do konce, Slováci tlačí.

Rychlý protiútok dva na jednoho, ale Sobotka nastřelil pouze brankáře.

12. května 2023 · 17:41

Oddechový čas pro Slováky, brzy půjdou do hry bez brankáře.

12. května 2023 · 17:42

Jednoduchý recept, když nepustíte Slováky z pásma, nepůjdou do šesti.

Slováci jsou bez brankáře.

12. května 2023 · 17:43

Slovákům se nedaří útočit, Češi dobře brání a opět je výborný Sedlák.

Slováci zase v pěti.

Slováci jdou zase do šesti. Bojuje se v českém obraném pásmu. Minuta do konce.

12. května 2023 · 17:44

Hrubec skvělý zákrok, Kundrátek se bije se Slováky. Do konce méně než půl minuty.

12. května 2023 · 17:45

Češi vyhodili puk, Slováci musí útočit z vlastního pásma.

Velká šance, ale Slováci mimo!

JE KONEC! Česko vítězí nad Slovenskem 3:2.

12. května 2023 · 17:48

Výborný, tvrdý zápas. Čeští hokejisté ukázali, že umí zápas otočit, přežít tři likvidační fauly, dát si vlastní gól, branku v oslabení i přesilovce. Šimon Hrubec si bere puk na památku. Hráčem zápasu zcela podle očekávání Lukáš Sedlák. První povinné vítězství je za národním týmem, tak teď jen potvrdit předpoklady a zvládnout hlavně čtvrtfinále.

Poslechem státní hymny končí zápas i tento glosář. Děkuji vám za pozornost. Byli jste, jako již tradičně, výborné publikum.